Vee võlg

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Vee võlg

20 Mär 2016, 16:02

Tere,

Mul on selline küsimus, et meil on paaris maja, vesi tuleb meie juurest majja, seal on pärnu vee taadeltud veemõõdik, siis teiselt korruselt läheb see edasi naabritele, sinna on mul ise pantud poest ostetud veemõõdik. Olen igakuu naabrile veenäidu ja arve saatnud, aga nad ei ole neli kuud maksnud seda. Kas mul on mingi seaduslik viis neilt raha kätte saada? Kas mul on õigus vesi kinni keerata?

Ette tänades,

Re: Vee võlg

21 Mär 2016, 20:13

Kindlasti ei ole Teil õigust võlgnikest naabrite vett kinni keerata, siis saavad nad hakata Teile kahjunõudeid esitama. Teie kirjast ei selgu, kumma omaniku nimele on sõlmitud vee leping, kas võlgnikud on teise poole omanikud või üürnikud, kasuks ei tule ka asjaolu, et olete ise paigaldanud naabrite vee mõõtmiseks näidikud, mis on ilmselt taatlemata. Vastaja soovitab Teil olukorra väljaselgitamiseks pöörduda Pärnu Vee poole.

Kellelgi ei ole õigust tarbida teenust, jättes teenuse (vee) eest maksmata, kuid olukorras, kus hakata võlgnikule kohtu kaudu nõudeid esitama, peab olema nõue täielikult tõendatud, sealhulgas võlgniku eelnevalt (kirjalikult) hoiatatud, et kui võlgnik jätkab oma tegevust, siis on Teil õigus pöörduda kohtusse. Vastaja juhib tähelepanu asjaolule, et nõudeid saab esitada omaniku, mitte üürniku vastu.

Kuna tavaliselt on nii kütte kui ka veesüsteemid (juhul, kui need ei ole täiesti eraldi ehitatud), kaasomandis, siis tasuks mõelda, kaasomandi puhul kasutuskorra notariaalsele sisseseadmisele edasiste vaidluste ja arusaamatuste ärahoidmiseks.


Vastas Jana Kitter.

Vasta