üürnil on võlgu

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

üürnil on võlgu

04 Jaan 2016, 21:42

Meie majas korteriühistut ei ole, samuti ei kuulu me elamuhoolduse alla, oleme nö meie ise. Mina koostan komm.arveid. Kõik elanikud maksavad ülekandega minu teisele kontole (ma tean, see pole seaduslik, aga mis teha) ja sealt mina maksan arved teenusepakkujatele. Kõik maksavad korralikult, ainult üks korter mitte. Papi on juba neli aastat surnud, poeg elab Tallinnas ja töötab Soomes.Viimasel ajal on see poeg juba mitu kuud mulle võlgu, muudkui lubab maksta, aga ikka on maksmata.Tal on ka suurem võlanõue eksabikaasalt ja asjaga tegeleb kohtutäitur, varsti kuulutatakse välja korteri enampakkumine. Kuidas saaksin mina lõpuks ometi oma võlad kätte, egas ma hakka ometi oma rahaga tema võlgu maksma. Andke nõu! Tänud juba ette!

Re: üürnil on võlgu

06 Jaan 2016, 19:04

Sellistel puhkudel jäävad kommunaalkulud sageli kõigi korteriomanike kanda. Te peaksite kiiremas korras esitama, kas hagi kohtusse poja vastu kommunaalarvete võlgnevuse nõudmises või siis maksekäsu kiirmenetluse korras avalduse Pärnu Maakohtu Haapsalu kohtumajale. Kuna korteri müügiga on asunud tegelema kohtutäitur, siis see tähendab, et ilmselt on olemas kohtulahend, mille alusel kohtutäitur täidab eksabikaasa kasuks tehtud kohtuotsust. Teie võimaluseks oleks saada võimalikult kiiresti kohtulahend kommunaalkulude sisse nõudmiseks. Seejärel tuleks see anda kohtutäiturile täitmiseks ja kui korteri müügist jääb raha üle peale eksabikaasa nõude rahuldamist, siis selle arvelt hüvitatakse Teile kommunaalarvete võlgnevus.


Vastas Vambola Olli.

Vasta