Korteriühistu poolt teostatavad tööd

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korteriühistu poolt teostatavad tööd

29 Jaan 2011, 10:22

Tere,

Esiteks, ma loodan, et keegi ei pahada mu suutmatust otsustada, kas järgnev probleem kuulub tarbijakaitse või kinnisvara teema alla.

Ja nüüd siis probleem:
Pikemat aega on meie korteris olnud probleeme toasoojaga. Nimelt peaks toas temperatuur olema hommikul vähemalt 20˚C, päeval 21˚C ja õhtul 22˚C, kuid meil on temperatuur talveperioodidel suhteliselt stabiilselt 17˚C, vahest harva tõuseb 18˚C-ni.

Eelmise kütteperioodi alguses (suve lõpp 2009) sai tehtud korteris kapitaalne remont, mille käigus vahetati ka kahes toas vanad malmist radiaatorid uute alumiiniumist radiaatorite vastu (korter on kahe toaline + köök). Radiaatorite vahetuse ja vannitoa soojatoru süsteemi uuendamise viis läbi korteriühistu juhatuse esimehe nõusolekul ja soovitusel osaühing, kel oli ka korteriühistuga soojasõlmede hooldusleping. Nimetame ära, et kõikide tööde ja materjalide eest tasusime ise. Selle tulemusena korteris keskmine temperatuur ei tõusnud ja minule teadaolevalt otsiti pidevalt lahendust probleemile, kuid asjad jäid venima, kusjuures lubati isegi elektrikulude (lisaküttekeha, mida kasutame toas normaalse temperatuuri saavutamiseks) tagasiarveldust, mida ei ole juhtunud tänase päevani.

Tänaseks hetkeks on korteriühistu poolt korraldatav soojatrasside ja radiaatorite vahetustööd terves majas lõpujärgus, kuid toas on endiselt 17˚C sooja. Ühistu esimehe sõnul on mingid tasakaalustustööd veel pooleli, kuid see jutt, et mingid süsteemi tasakaalustamise tööd on veel tegemata, ei ole minu jaoks aksepteeritav. Lisaks sellele, ühistu poolt korraldatava soojatorude ja radiaatorite vahetuse käigus tõmmati meil radiaatorite kinnitused seintelt lahti koos pahtli ja krohviga. Seejuures jäid kokkuleppel korteriühistu juhatuse esimehega vahetamata juba korra vahetatud kahe toa radiaatorid ja lubati selle eest tagasiarveldust, kuna eelmiste radiaatorite eest tasusime ise, aga praegusel juhul maksab ühistu, kuhu oleme ka meie remondifondi raha maksnud.

Järeldusena võime tõdeda, et siiamaani on meie kulud aegade jooksul summa-summaarumina ainult tõusnud (remondifond, tasu kütte eest, tasu elektri eest, mis kulub lisaküttekehale, et klaasis vesi ära ei külmuks ja mingis osas ka põhihooldus-haldustasu) ja põhimõtteliselt järjepidevalt maksnud kinni teenust, mida ei ole osutatud. Siinkohal teenuse all pean silmas kütet, sest minu loogika järgselt kui seda oleks osutatud, oleks toas ka piisavalt soe.

Teemale on mitmeid kordi juhitud ühistu esimehe tähelepanu, kes kipub vahel ägestuma ja toru hargile viskama ning lubadustest eriti kinni ei kipu pidama.

Ja nüüd küsimused: Mida peaks ette võtma? On mul õigus maalritööde (et rikutud seinad korda saaks) raha ühistult sisse kasseerida, kuna minu loogika ütleb, et sellistel korteriühistu poolt korraldatavate remonttööde käigus ei tohiks inimese vara rikkuda ja peaks taastatama esialgne seisukord? On mul õigus nõuda tasa/tagasiarveldusi ellpool tehtud järelduste alusel?

Re: Korteriühistu poolt teostatavad tööd

08 Veebr 2011, 19:53

Teie poolt kirjeldatud olustikule ja infole põhinedes võib järeldada, et ühistu on võtnud eesmärgiks kogu küttesüsteemi vahetada ja seda ka korterite siseselt ning selleks kasutatakse ühistu poolt kogutud remondifondi rahasid. Kui nii, siis tekib teil õigustatud nõue omapoolselt tehtud kulutuste kompenseerimiseks. Tasarvestuse juures tekib küsimus: millistest summadest tasaarvestus tehakse?
Oma õigusi ja nõudeid saate esitada juhatusele kirjalikult.

Vasta