naaberkorterist kaela sadav vesi

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

naaberkorterist kaela sadav vesi

27 Juul 2012, 09:10

Tere

ostsime eelmise aasta lõpus korteri, nüüd kui hakkasime tegema remonti selgus, et teise korruse korterist jookseb meie korterisse vesi (tegemist pole torudega vaid vesi tuleb läbi põranda), selle korteri omanik, kust vesi jookseb, on KÜ esinaine.
Pöördumisel tema ja ta abikaasa poole, öeldi meile, et see on meie probleem ja selles, et sealt vesi alla jookseb, oleme me ise süüdi.
Kuna inimesega polnud võimalik suhelda, siis kutsusin kohale politsei, kes konstanteeris fakti ja tegi pildid. Meil on olemas ka kindlustus aga kui korteriomanik ei kavatsegi olukorra parandamiseks midagi ette võtta, siis ma ei saa ka kindlustusele kahjunõuet esitada.
Palun andke nõu, mida teha või kuhu pöörduda kui tegemist on sellise korteriühistu esimehega ja mida ma saan siis teha selleks, et mulle vett kaela ei tule? Hetkel ei saa me ka remondiga edasi minna.

Lugupidamisega

Re: naaberkorterist kaela sadav vesi

04 Aug 2012, 15:44

Tere

Sõltuvalt kindlustatud riskidest võib siiski olla põhjust kindlustusandja poole pöördumiseks.
Kahju hüvitamise eest vastutab selle põhjustaja. Korteriomanik on kohustatud mh hoiduma tegevusest, mille toime teistele korteriomanikele ületab omandi tavakasutusest tekkivad mõjud.

Seega, tuleb kindlaks teha, mis tingib vee läbi põranda jooksmise ja kes kahju põhjustas ning esitada nõue vastava isiku vastu. Tuleks teavitada ka ühistut, kuna veekahju tuleneda ka kaasomandiosast. Kahjustused tuleks fikseerida ka edaspidi, et oleks hiljem vajadusel võimalik kahju tekkimist ja ulatust jms tõendada.

Kui kindlustuse poole pöördumine ei anna tulemust (või hüvitatakse kahju osaliselt) ja kokkuleppel vaidluse lahendamise võimatuse korral, on võimalik pöörduda kohtusse kahju põhjustaja vastu kahju hüvitamise nõudes. Selleks on soovitatav esmalt pöörduda õigusnõustamisele.

Lugupidamisega,
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta