Aiandusühistu

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Aiandusühistu

05 Apr 2012, 13:58

Tere,
tahaksin informatsiooni aiandusühistute kohta.
Kas aiandusühistust (MTÜ)on võimalik välja astuda? Ühtegi soovi või avaldust selles osalemiseks ei ole kunagi teinud. Nö suveveetrassi, mis on ühistul ühine ei ole kunagi kasutanud.
Kas vastab tõele, et kuna ühistut läbiv tee on erastamata, siis on kõigil ühistu liikmetel kohustus see paari meetri kaupa erastada(samaväärne võiks siis olla Tallinnas, et kui ostad endale korteri, siis ka tüki autoteest :D ). Ja mis siis sellega kaasneda võib kui ma sellest keeldun, kas tulevikus hakkan siis ühistule kuuse otsast võetud hinda tasuma, et ma hommikul ja õhtul mööda teed sõidan? Loomulikult olen ma nõus argumenteeritud kulutusi hüvitama, nagu ka siiani olen tasunud teeparanduse eest esitatud eraldi arveid.
Kas MTÜ poolt esitatud arvete nõude aegumistähtaeg on 3 või 10 aastat ja kas on üldse kohustus tasuda aastas 100-150 euro suuruseid arveid, kus arve selgituses on vaid osamakse aasta eest?
MTÜ on on andnud 130 euro suuruse nõude(millest 2008 aasta osast ei olnud ma tänasel päeval tõepoolest teadlik ja möödunud aasta osa arvest jätsin teadlikult maksmata, kuna ei ole nõus enam tasuma arveid mille eest ma mingisugust teenust ei saa) ilma igasuguse teatamiseta edasi Inkassofirmale, kes siis omakorda nõuab juba viiviseid jne. Kas selline teguviis on õiguspärane ja vastab EV seadusandlusele?

Parimate soovidega,

Pille

Re: Aiandusühistu

12 Apr 2012, 19:47

Antud küsimusest ei selgu ühistu juriidiline vorm ning ei saa vastata täpsemalt. Korteri- või hooneühistu puhul saavad liikmeteks kõik selle moodustamisel ilma avaldust tegemata. Arve nõue aegub 3 aasta pärast, kui pole meeldetuletust või hoiatust tehtud.

Teie puhul ikkagi tegemist ühtse tervikuga, s.t. juriidilise kehaga, siis üldkoosoleku otsused kuuluvad täitmiseks kõigile.


Vastas Raimo Jõgeva

Vasta