Küsimus KÜ kohta

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Küsimus KÜ kohta

26 Mär 2012, 18:51

Mul on selline küsimus. Nimelt ostsin enampakkumiselt ühe korteri, kus olid võlad ja millest olin teadlik, et pean need maksma KÜ-le. Kui soovisin, et nad saadaksid mulle viimase arve, siis leidsin viimase arve pealt sellise huvitava makse: kütte kompensatsioon põhikirja alusel. Nägin eelnevalt ka detsembrikuu arvet kohtutäituri käes ja seal sellist asja polnud. Kas Ühistul on üldse õigust sellist makset küsida, kui korteriomanik pole sellist soojust saanud? Hetkel tundub, et KÜ üritab võimalikul moel uue omaniku käest rohkem raha kätte saada ja sellepärast ka selline makse. Saan aru, et korter on seisnud tühjana ja kuna majas pole keskkütet ja antud korter on ehitusjärgus, siis kas selline käitumine on üldse lubatud? Kas KÜ-l on üldse õigust panna sellist muudatust põhikirja? Teiseks, kas mul endal on õigus endise korteriomaniku käest tagasi nõuda tema võlgu jäänud KÜ võlad, mille mina nüüd kinni maksan? Kas muidu KÜ-l on õigus ka küsida minu käest eelmise omaniku viivised ja intressid?

Re: Küsimus KÜ kohta

26 Mär 2012, 18:52

Oksjoni tingimustes näidatud eelmise omaniku võlg tuleb tasuda, sest nõustusite nendel tingimustel korterit võõrandama. Majanduskulude jaitamine toimub vastavalt KÜS § 151 lõige 1 järgi ruutmeetrite põhiselt, kui põhikirjas pole teisiti sätestatud. Tariifide tasu suurused kinnitab üldkoosolek oma otsusega. Ühistul on õigus küsida ainult need viivised, mis olid oksjoni tingimustes.


Vastas Raimo Jõgeva

Vasta