Kommunaalkulude arvestamine garaažiomanikele

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kommunaalkulude arvestamine garaažiomanikele

09 Mär 2012, 16:43

Palun väga Teie nõu ja abi järgmise probleemi lahendamisel.
Ostsin väikse korteri (35,2m2) Tallinna kesklinnas , Tln. Linnakohtu kinnistusameti andmetel on majas 19 korteriomandit (s.h. 2 garaaži ja 2 KÜ bürood) Varem maja läbinud kangialune on kinniehitatud kaheks garaažiks.
Tutvudes kulude jaotamisega KÜ-s leidsin, et garaažide omanikud ei tasu üldse mingeid makse ja ei ole kunagi tasunud kuigi majal on suur võlakoorem fassaaditööde ja katusevahetuse eest. KÜ juhatuselt vastust ei saanud aga üldkoosolekul tegi juhatus ettepaneku, et garaažide omanikud hakkavad edaspidi kandma proportsionaalselt 50% koristusteenuse kuludest ja 50% üldelektrikuludest lähtudes garaažide üldpinnast ( 2 garaaži kokku on 33,2m2), teisi kaasomandi korrashoiukulusid ei arvestata. Nii otsustatigi.
Hääletasin otsuse vastu, minupoolne ettepanek oli jagada kõik kaasomandiga seotud korrashoiukulud proportsionaalselt garaaži kaasomandi osale.
Vaidlustasin nimetatud otsuse kohtus (üldkoosolek oli 20.10.10, hagiavalduse tegin 18.01.2011),
hagi võeti menetlusse, kuid siiani veel tulemusteta). Olen aluseks võtnud KOS § 13 lg (3) Korteriomanik ei ole kohustatud hüvitama kaasomandi eseme korrapäraseks korrashoiuks vajalikest kulutustest suuremaid kulutusi, millega ta ei ole nõustunud.
Olen tasunud riigilõivu, kasutanud õigus- ja advokaadibüroo abi hagiavalduse ja täienduste osas, mida kohus on soovinud, kuna KÜ kasutab vandeadvokaati, (kes on ühe korteri- ja ühe garaaži omanik, s.t. kuuluvad tema firmale), leiavad nad pidevalt uusi põhjendusi kohtumenetlusega venitamiseks.
Nüüd toimub KÜ üldkoosolek 13 03 12, koos kutsega saadeti ka põhikirja täiendamise projekt
järgmises sõnastuses:
Korteriomanikud, kelle korteriomandi reaalosaks on garaaž kannavad kokku 50% korteriomandite juurde mõtteliste osade koristusteenuste kuludest ja üldelektrikuludest proportsionaalselt nende korteriomandi reaalosaks olevate garaažide üldpinna suurusest.
Korteriomandi juurde kuuluvate mõtteliste osade muude korrashoiukulude kandmisel käesolevas punktis nimetatud korteriomanikud ei osale
See projekt võetakse jälle vastu ja ma pean uuesti vaidlema või nõustuma, olen pensionär, ma ei jõua enam maksta, kas ma pean minema tõesti sotsiaalosakonda toetust taotlema, et kinni maksta firmade garaažikulud (II garaaž kuulub transpordifirmale, peale garaažide on 10-sse korterisse registreeritud ka firmad, kes oma kodukulusid ka vastavalt jaotavad, porivaiba ja keldriakende pesu tellivad, mida mina ei vaja, millega saaksin ise hakkama)
Küsimus oleks, mida teha, KÜ üldkoosolek ja juhatus jõuavad vastu võtta järjest uusi täiendusi põhikirjas enne kui kohus midagi otsustab ja minule jäävad kanda lõivud , kohtukulu, KÜ õigusabi kulud (minule vastamiseks kasutab juhatus eelmainitud advokaadibüroo teenust), p.s. ma maksan kulusid kahelt poolt hageja ja kostjana (KÜ liikmena). Leian, et minule tehakse ülekohut, seadus mind ei kaitse ja majanduslikult edukamad ahistavad.

Re: Kommunaalkulude arvestamine garaažiomanikele

09 Mär 2012, 16:45

Vastavalt KÜS §151 lõige 1 võib kulude jaotamist sätestada põhikirjas. Põhikirja muutmise otsustamisel üldkoosolekul tehke eriarvamus, nõudke selle protokollimist ja peale seda vaidlustage otsus kohtus.


Vastas Raimo Jõgeva

Vasta