KÜ üldkoosolekul hääletusprotsessi eiramine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

KÜ üldkoosolekul hääletusprotsessi eiramine

24 Veebr 2012, 00:23

Tere!

Meie KÜ viimasel üldkoosolekul ei viidud hääletusprotsessi (ei kirjalikku ega käetõstmist ega ms.). Kõik karjusid läbi segi. Ma ei saanud seal üldse aru, et mingeid otsuseid vastu võeti, aga üldkoosoleku protokollist lugesin, et kõik osalejad olid kõigis otsustes ühehäälselt nõus. Mida ma pean tegema, et oma õigusi kaitsta, sest mina ei olnud kõikide otsustega nõus. Olen pöördunud nii suuliselt kui kirjalikult juhatuse poole (juhatuse liikmed olid ka üldkoosoleku juhataja kui ka protokollija), et ma pole oma häält andnud ei poolt ega vastu otsuste poolt, sest hääletust ei toimunud. Nemad väidavad, et toimus, et ei peagi käega märku andma. Millised on hääletamise ehk hääle andmise reeglid? Protokollis on ära märgitud vaid osalised punktid, mida koosolekul arutati. Antud koosolekul võeti vastu ka suure hilinemisega aastamajandusaruanne, mille kohta ma esitasin e-mailiga peale aruande kätte saamist, kui ka üldkoosolekul küsimusi, ja millele ma ei saanud vastust. Ma palusin selle kohta teha ka protokolli märkuse (seda ei tehtud). Juhatus lubas anda küsimustele vastused, kuid nüüd, kus aasta majandusaruanne on kohturegistrisse kantud ja kinnitatud, ütleb juhatus, et seda enam ei arutata, sest põhikiri ütleb, et kui üldkoosolek on aruande heaks kiitnud, ei vastuta juhatus enam aastaaruande eest. Kas see on seaduspärane?

Re: KÜ üldkoosolekul hääletusprotsessi eiramine

28 Veebr 2012, 22:06

Antud juhul on tegemist jämeda seaduse rikkumisega. Teil oli võimalus koosoleku käigus esitada eriarvamus ja nõuda selle protokolli lisamist. On võimalus vastavalt korteriühistu põhikirjale ja kehtivatele seadustele kokku kutsuda erakorraline üldkoosolek ja tagasi kutsuda juhatus ning valida uus. Juhatuse liikmetele lasub viie aastane solidaarne vastutus seaduse rikkumisest.


Vastas Raimo Jõgeva

Re: KÜ üldkoosolekul hääletusprotsessi eiramine

29 Veebr 2012, 16:07

Tere!

Meie põhikirjas on 2 punkti:
7,3,10 juhatuse liikmed vastutavad nende pädevuses olevate kohustuste täitmata jätmise
eest seaduses sätestatud korras. Juhatuse liikme vastu esitatava nõude aegumis-
tähtaeg on viis aastat kohustuse rikkumisest .

7,3,11 üldkoosoleku poolt juhatuse tegevuse heakskiitmisel vabanevad juhatuse liikmed
vastutusest eelmise majandusaasta tulemuste eest .

Kumb on siis õige?
Kas 7.3.11 on ikka seaduspärane? Vastutab juhatuse majandusaasta tulemuste eest viie aasta jooksul või vastutus langeb üldkoosoleku heakskiidu korral ära.
Ma olen seadusi lugenud, aga sellist punkti pole kuskilt leidnud.
Kui vastutus on viis aastat, kas siis punkt 7.3.11 ei ole meie põhikirjs seadustühine?

Re: KÜ üldkoosolekul hääletusprotsessi eiramine

02 Mär 2012, 20:04

Mittetulundusühingute seaduse §32 lõige 3: juhatuse liikme vastu esitatava nõude aegumistähtaeg on viis aastat, kui põhikirjas ei ole muud aegumistähtaega. Ärge segage omavahel kinnitatud majandusaruannet juhatuse vastutusega.


Vastas Raimo Jõgeva

Vasta