Koosoleku kokkukutsumine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Koosoleku kokkukutsumine

08 Veebr 2012, 16:57

Olen 8 aastat elanud 32-korterises kortermajas. Selle aja jooksul on olnud 1 üldkoosolek (kus ei sisuliselt ei võetud vastu ühtegi otsust). Selle aja jooksul pole ma ühistult (mille juhatus vahetub nii, et sellest teada ei anta kellelegi) saanud ühtegi aastaaruannet. 8 aastat olen maksnud ühistutasu, olen eraldi pidanud maksma 2x maja soojussõlme seadme eest. Iga kuu maksame sulas 10.- krooni jaotusteenuse eest. Ühistu peale avarii likvideerimise ei ole teinud, neid töid on ka teostanud majaelanikud ise, millel pole garantiid. Kuidas nende eest makstakse, seda ei tea. Nn. ühistu juhataja ei suhtle majaelanikega või sõimates. Korrektseid arveid ei saa (arvete tegemisel on eksitud lihtsa matemaatika vastu, veekadusid pannakse 2-10 kanti kuus ja summaks on kogu aeg üks sama 10 kandi eest. Kas mul on kohustust jätkata igakuist ühistutasude maksmist või maksan ainult konkreetsete tööde eest 1/32 tšekki summast? Kuhu ma peaksin selle probleemiga pöörduma ja mida tegema? Majaühistu koosolekut pole mõtet kokku kutsuda, kuna elanikud on ükskõiksed ja kommunaalteenuste eest võlglased.

Re: Koosoleku kokkukutsumine

08 Veebr 2012, 16:58

Vastavalt MTÜ seadusele peab aastas vähemalt üks kord toimuma üldkoosolek. Aasta aruanded ja majanduskavad kinnitab ainult üldkoosolek. Maksmisest ei soovita keelduda, vaid kutsuda kokku erakorraline üldkoosolek ja valida uus juhatus ning ühistus läbi viia sõltumatu revisjon. Kui ühistu liikmed ei ole võimelised korteriühistut juhtima, siis soovitan osta teenust kinnisvara haldus-ja hooldusfirmadelt. Samas soovitan juhatusse valida hästitoimivate naabermajade juhatuse liikmeid.


Vastas Raimo Jõgeva

Vasta