KÜ keeldub tsekki andmast maksete kohta.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

KÜ keeldub tsekki andmast maksete kohta.

07 Veebr 2012, 14:18

Tere!
Meil on KÜ kus ei ole korteriühistu esimeest vaid on 3 juhatuse liiget. Raamatupidamist teeb üks juhatuse liikmetest. Kuid mure siis järgmine. Kuna meil on oma katlamaja siis on kokku lepitud et iga korter toob puid. Mina tõin osa puudest juba ära ja soovin saada vastu tsekki või lihtsalt allkirjastatud paberit selle kohta, et olen nii palju ja sellel kuupäeval puid juba toonud, kuid mulle seda paberit ei väljastata. Mulle öeldi et nemad ei kirjuta sellisele paberile oma allkirja. Soovitas minna küsima kolmanda isiku käest, kes on pandud koguma meie majas kütja palka ja samas mõõdab üle ka toodud puude koguse. Kuid mina ei ole sellega nõus, sest see isik ei kuulu ju juhatusse ja kuidas tema allkiri üldse on siis kehtiv. Samasugune probleem ka kütja palga maksmisega. Pangakontole ei tohi kanda, sest seda ei arvestata siis kütja palgaks vaid jääb ettemaksuks kommunaalkulude eest. Kütja palka peab maksma sularahas. Mina ei ole nõus lihtsalt käest kätte raha maksma. Kuidas nüüd käituda edasi, sest ma ei tahaks ka et hiljem esitatakse mulle arve, et olen võlgu nii ja nii palju puid või kütja palka. Ma ka ütlesin et olen nõus koheselt hüvitama kõik kulud kui saan selle vastu ka tseki.

Re: KÜ keeldub tsekki andmast maksete kohta.

08 Veebr 2012, 16:55

Teie ühistus toimub jäme seaduste rikkumine. Kõik tehingud peavad toimuma läbi ühistu kassa või arveldusarve kaudu. Pöörduge kirjaliku avaldusega juhatuse poole nõudmisega korrektsete arvelduste korraldamiseks korteriühistus, vastasel korral informeerige kohalikku Maksu- ja Tolliametit.


Vastas Raimo Jõgeva

Vasta