Koosoleku lindistamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Koosoleku lindistamine

05 Dets 2011, 09:11

Tere!
Meil toimus ühe korteriomaniku korteris koosolek. Üks koosolekust osavõtja lindistas koosolekut. Kas tal oli selleks õigus, kui koosolekust osavõtjad ei andnud talle selleks ei kirjalikku ega suulist luba?

Re: Koosoleku lindistamine

06 Dets 2011, 17:59

Tegemist on ebaseadusliku tegevusega. Lindistamiseks tuleb koosolekult küsida luba.


Vastas Raimo Jõgeva

Re: Koosoleku lindistamine

07 Dets 2011, 19:35

Tere!
Igasugune ebaseaduslik tegevus on mingisuguse seaduse sätte rikkumine või eiramine. Siit minu küsimused:

1.Millise seadusega on keelatud lindistamine (audio, video) üldkoosolekul üldjuhul ja erandjuhtudel, näiteks kohtusse pöördumise kavatsusel?
2.Kas koosoleku otsus keelata lindistamise ei ahista lindistaja õigusi?

Re: Koosoleku lindistamine

11 Dets 2011, 16:41

Salaja lindistamine võrdub ebaseadusliku jälitustegevusega. Üldkoosoleku pädevusse kuulub igasugune avaliku filmimise ja ka lindistamise otsustamise õigus. Minu arvamus, et lindistasmise vajadus on ainult protokollijal, et protokoll saaks täpsemalt ja korrektsemalt vormistatud. Koosolek on ühistu liikmete või nende esindajate üritus ja selle sisu ei kuulu levitamisele kolmandatele isikutele.


Vastas Raimo Jõgeva

Re: Koosoleku lindistamine

11 Dets 2011, 22:21

Salaja lindistamisest pole juttu.
Kui koosoleku otsusega keelatakse koosolekul magada, aga keegi siiski magama jääb, kuidas magavat karistada?
Samuti, kui keegi koosolekul pildistab, lindistab või filmib peale koosolekul tehtud keeldu millisele karistusseadustiku paragrahvile see tegevus vastab?

Olen kindel, et magamine pole keelatud, see tähendab seda, et on lubatud.
Soovin saada vastust esitatud küsimusele põhjendatult seadusele.

Re: Koosoleku lindistamine

14 Dets 2011, 16:41

Kui tegemist pole salajase lindistamisega, siis pole ka tegemist seaduse rikkumisega. Eetiline oleks selleks üldkoosolekult luba küsida, mida ka tavaliselt tehakse ja minu praktikas pole seda ka kunagi keelatud.


Vastas Raimo Jõgeva

Vasta