Veeleke

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 20 Jaan 2023, 11:50

Veeleke

20 Jaan 2023, 12:06

Tere!
Maja on 2 korruseline kortermaja ja oma korter on teisel korrusel. Läbi esimese korruse korteri, korteri seina pealt jookseb teisele korrusele külma vee toru mis on hakanud lekkima. Toru küljes on kraan mille esimese korteri elanik kinni keeras ja sellega teisel korrusel asuva veeühenduse katkestas. Teistesse korteritesse sellest torust vett ei lähe.
Sellest tulenevalt mõned küsimused.
Kas alumise korteri elanikul on õigus vesi kinni keerata ja nõuda toru tõmbamist läbi ühiskasutatava (kütmata) koridori või on õigus toru korda teha ja jätta praegusesse asukohta?
Kes peab maksma toru parandamise eest? Kas ülemise korteri omanik, kellele see veetoru vajalik on või alumise korteri omanik, läbi kelle korteri see jookseb?
Või on see ühistu rida toru korda teha ja korrasolek tagada?

Postitusi: 2720
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Veeleke

20 Jaan 2023, 22:44

Tere

Eelduslikult on veetoru osa ühisest korterelamu veevarustussüsteemist, seega kuulub vaatamata sellele, millise reaalosa territooriumil see asub, korteriomanike kaasomandisse. Kaasomandit valitsevad korteriomanikud korteriühistu kaudu, seega vastutab toru korrasoleku, selle vahetuse ja lekkivast torust põhjustatud võimaliku kahju eest korteriühistu.
Pöörduge KÜ juhatuse poole, andke teada vajadusest kaasomandi osa parandamiseks ja nõudke selle korda tegemist. Nii parandamine kui tööde eest tasumine kuulub KÜ vastutusalasse.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta