tühja korteri kütmine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 3
Liitunud: 23 Nov 2022, 16:08

tühja korteri kütmine

23 Nov 2022, 16:21

TERE

MINUL MURE SELLINE,ET OSTSIME PEREGA KORTERI.NII JA MEIE KORTER ASUB 2KORRUSEL NING ÜLEVALT JA ALT ON KORTERID TÜHJAD JA KÜTT MATA.TEME ET ON SEADUSES PUNKT OLEMAS ET PEAVAD KÜTTMA TÜHJASID KORTEREID .NÜÜD ON VÄLJAS JUBA MIINUSED JA MEIE KORTERI PÕRAND ON VÄGA KÜLM.TÜHJA KORTERI OMANIKUGA SUHELDES OLI TA ÜLBE JA ÜTLES ET TEMA KÜTTMA EI HAKKA JA KÕIK.OLEME SUURPERE JA NO SE POLE JU NORMALNE ET PEAME TOAS TOSSUDEGA KÄIMA.KUS SAAKSIME ABI ET TA HAKKAKS KÜTMA.KUHU PEAME PÖÖRDUMA.


NÜÜD VEEL ÜKS TEEMA MILLELE TAHAKSIN ABI SAADA
SE SAMA KORTER KUS ELAME JA OSTSIME SAIME PETTA.OSTSIME KORTERI KREDEXI SUURPEREDE TOETUSE EEST JA SE OLI SUVEL.NÜÜD KUI LÄKS NIISKEKS JA KÜLMAKS TEKKIS HALLITUS LAGEDELE JA SEINTE ÄÄRTE.KATUS JOOKSEB LÄBI.KORTERIS OLI VEE UPUTUS ENNE SEDA KUI TEHINGU TEGIME,KAMIN ON OLEMAS AGA SEADUSE JÄRGI KÜTTA EI TOHI JUHTMESTIK PIDI OLEMA VAHETATUD AGA TEGELIKULT POLE VESI VÕIB TALVEL ÄRA KÜLMUDA.NEID EELMINE OMANIK KELLELT OSTSIME EI RÄÄKINUD NENDEST ASJADEST.KUNA SELLE TOETUSE RAAMES OLEME KOHUSTATUD 2A SEES ELAMA AGA TAHAME TEHINGU TAGASI LÜKKATA.KREDEXILT ABI EI SAANUD ET PÕHIMÕTTELISELT LOLLID OLITE ET OSTSITE.NEED ON JU TEGELIKULT VARJATUD PUUDUSED MIDA TA EI RÄÄKINUD ENNE TEHINGU TEGEMIST MEILE.KUIDAS ME SAAME SIIS NÜÜD SELLE ASJA KORDA.TAHAME SELLEST KORTERIST VABANEDA JA KUIDAS SAAME OMANIKULE SELGEKS TEHA SELLE ASJA.KAS PEAMEGI AINULT KOHTUSE PÖÖRDUMA.LOODAN ET SAATE MINU KIRJAST ARU JA OSKATE AIDATA MEID.MEIE ELUTINGIMUSED PIDID PARANEMA AGA HAVENESID HOOPIS

Postitusi: 2720
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: tühja korteri kütmine

23 Nov 2022, 20:38

Tere

Korteri niiskuskahjustused võivad olla tingitud kütmata korteritest. Teil on õigus naabritelt korterites hoonet (ja teie vara) säästva temperatuuri tagamist nõuda. Nõude on võimalik esitada ka kohtu kaudu.
Samuti on võimalik otsustada korteriühistu üldkoosolekul, et kuna kütmata korterid kahjustavad nii kaasomandi eset (maja) kui ka naabrite vara ja vaatamata vastavate nõuete esitamisele ei ole kortereid kütma hakatud, tuleb korterite omanikel korterid sundvõõrandada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Postitusi: 3
Liitunud: 23 Nov 2022, 16:08

Re: tühja korteri kütmine

25 Nov 2022, 14:32

Tere

suur tänu vastamast edastan ühistule teie vastuse.ja loodan et asi paraneb.veel selline küsimus et kas kredexil on õigus minult 10000eur tagasi nõuda kui kolin talve kuudeks üüri korterise,sest korter külm ja lastega elada ei sa või et panen müüki ja elan nii kaua üürikas kui korter maha müüdud et uus asemele osta.nii palju kui abikaasa rääkis selle tühja korteri omanikuga siis tema ütles et ei kavatse kütma hakkata

Postitusi: 2720
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: tühja korteri kütmine

25 Nov 2022, 17:19

Tere

Teie küsimusele leidub vastus Teie ja Kredexi vahel sõlmitud lepingus. Kahtluse korral soovitan otse Kredexist üle küsida. Siiski võib arvata, et ajutiselt mujal elamine ei tohiks olla toetuse tagastamisnõude aluseks. Siiski, kordan, saate täpse vastuse lepingust lugedes toetuse tingimusi ja asjaolusid, mis annavad õiguse nõuda toetuse tagastamist.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Postitusi: 3
Liitunud: 23 Nov 2022, 16:08

Re: korteri ostumüügi lepingu tagasi lükamis avaldus

01 Dets 2022, 14:32

Tere

Pöördun teie poole nüüd palvega et äkki aitate mull seda avaldust koostada.lisan kredexi halduri vastuse meie kirjale ka mis kirjutasime täna.meie soov on et korteri ostumüügi leppingu tagasi lükamine varjatud puuduste alusel.soovime et saaksime vähemalt pool rahast tagasi kui 10000eur ostsime siis 5000 nüuame tagasi.loodan et saate mind aidata selle avalduse koostamisel.saadan teise kirjaga kirja mis haldur saatis

Postitusi: 2720
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: tühja korteri kütmine

01 Dets 2022, 18:15

Tere

Foorumis ei saa kahjuks konkreetset juhtumit lahendada ega dokumente koostada. Soovitan Teil pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele veebilehel https://hugo.legal/broneeri. HUGO.legal pakub koostöös Justiitsministeeriumiga Eestis elavatele inimestele 2 tundi tasuta õigusnõustamist. Tasuta õigusnõu saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Enne nõustamist tuleb sõlmida kliendileping ja tasuda 5€ lepingutasu.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta