Keskküttesüsteemiga liitmine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Keskküttesüsteemiga liitmine

04 Okt 2022, 09:37

Tere

Selline küsimus, et kortermajas on üks korter, kus on umbes 20 aastat tagasi ( pole kindel, et kas info vastab tõele ) ära lõigatud kõik radikad. Juhatuse koosolekul majaelanikud otsustasid, et antud korter peab liituma uuesti keskküttesüsteemiga ning samuti on korterisse ehitatud sisse ahi / kamin, mis algse projekti järgi pole majas ettenähtud. Omanik keeldub radiaatoreid korterisse tagasi lisamast. Ma tean, et KÜ on õigus nõuda omanikult korteri algse olukorra taastamist ning radiaatorite tagasi paigaldamist kuna tal puudub ka selle kohta vastav dokumentatsioon. Kas Te oskate mulle välja tuua need seaduse punktid, millele ma saan toetuda ?
Samuti on meil probleem seoses antud korterisse ehtitatud ahju / kaminaga, millel puudub samuti vastav dokumentatsioon ning nüüd pöördus meie poole ka ülemine korter, kes andis teada, et tema korteris on aegaajalt ka vingu, mille peale sai teist korteri omanikku teavitatud, et ta vaataks ahju olukorra üle ning telliks ka vastava spetsialisti, millest omanik keeldus. Kas sellisel juhul ma peaksin pigem pöörduma Päästeameti poole ?

Re: Keskküttesüsteemiga liitmine

04 Okt 2022, 09:46

Tere!

Korteriühistu tegevust reguleerivad korteriühistuseadus ja mittetulundusühingute seadus.
KÜ on õigus nõuda omanikult korteri algse olukorra taastamist ning radiaatorite tagasi paigaldamist kuna tal puudus ka selle kohta vastav dokumentatsioon.
Jah, kutsuge Päästeamet välja.

Juhul,kui soovite oma küsimuses põhjalikumat abi või selgitust, on Teil võimalus pöörduda juristi vastuvõtule. Konsultatsiooni saab nii video, e-kirja, kui ka kohtumise teel ning esimesed 2 tundi on kuni 1200 bruto teenivatele isikutele tasuta: https://hugo.legal/broneeri

Lugupidamisega,

Nastasja Babets

Re: Keskküttesüsteemiga liitmine

04 Okt 2022, 14:28

Tere

Tänan info eest!
Ma ootaks pigem ka täpset seadusest tulevaid punkte.

Re: Keskküttesüsteemiga liitmine

04 Okt 2022, 17:20

Tere,

Küttesüsteemi puhul tuleb arvestada, et see on üldjuhul tervikuna kaasomandis, sh ka korteris paiknevad torud ja radiaatorid. Seega ei tohi korteriomanik neid oma äranägemise järgi muuta ega kõrvaldada, samuti peab ta taluma seda, et küttesüsteemi remonditakse tavapärase valitsemise raames.

Juhul,kui soovite oma küsimuses põhjalikumat abi või selgitust, on Teil võimalus pöörduda juristi vastuvõtule. Konsultatsiooni saab nii video, e-kirja, kui ka kohtumise teel ning esimesed 2 tundi on kuni 1200 bruto teenivatele isikutele tasuta: https://hugo.legal/broneeri

Lugupidamisega,

Nastasja Babets

Vasta