naabermaja ehitis võõral kinnistul

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 26 Sept 2021, 10:13

naabermaja ehitis võõral kinnistul

26 Sept 2021, 10:34

Naabermaja elanik ehitas 2016 a küttepuude varjualuse ( meie KÜ loodi 2018 a ) nüüdseks meie KÜ kinnistule. KÜ ei soovi seda ja koosoleku otsusega andsime seda ka neile teada. Nemad ei eemalda varjualust kuna meie KÜ loodi hiljem. Kuidas on õige? Tänan!

Postitusi: 2237
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: naabermaja ehitis võõral kinnistul

27 Sept 2021, 20:58

Tere

Olukorras, kus osa võõrast ehitisest asub Teie kinnisasjal tuleb teha vahet kas ehitis püstitati heauskselt või mitte. Ehitis on püstitatud heauskselt eelkõige siis kui ehitamise ajal naaber ei teadnud ega pidanudki teadma, et ehitis väljub tema kinnisasja piiridest. Kui ehitis on püstitatud asjaõiguseta, kuid heauskselt, peab naaberkinnisasja omanik seda lubama. Sel juhul on tal õigus nõuda ehitajalt tema kinnisasja piiridesse ulatuva ehitise osa alla jääva maatüki omandamist või perioodilist hüvitist.
Naaberkinnisasja omanik võib nõuda ehitajalt oma kinnisasja piiridesse ulatuva ehitise osa kõrvaldamist, kui ehitaja on pahauskne või kui kinnisasja omanik enne ehitamise algust või hiljemalt ajal, mil selle osa kõrvaldamine ei olnud seotud ülemääraste kulutustega, sellele vastu vaidles.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Postitusi: 2
Liitunud: 26 Sept 2021, 10:13

Re: naabermaja ehitis võõral kinnistul

28 Sept 2021, 19:24

Naaberkinnisasja omanik ehitas TEADLIKULT enda küttepuude varjualuse meie krundile ( mitte osaliselt ). Koosolek ( otsustusvõimeline ) otsustas, et ta peab selle lammutama, sest meil on ka puuküte ja vaja puid kuivatada. Tema õigustab end sellega, et see on ilus ja, et ehitas selle varem, kui meie KÜ moodustasime. Kas meie KÜ- l on õigus anda tähtaeg, mis ajaks see peab olema lammutatud. Sest meie KÜ ei taha maad ei müüa, vahetada ega rentida. Tänan, Anneli

Postitusi: 2237
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: naabermaja ehitis võõral kinnistul

28 Sept 2021, 21:00

Tere

Kuna Teie kirjeldusest võib järeldada, et naaber ei ole toiminud heauskselt, on Teil õigus nõuda ehitise lammutamist. Kokkuleppe mittesaavutamisel saate oma nõude esitada ka kohtu kaudu.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta