Väljatõstmine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Väljatõstmine

01 Aug 2021, 07:10

Tere!
Elan oma vanematele kuulunud kodus. Olin teadlik, et maja päris minu õde ja et mul on õigus siin elada oma elu lõpuni. Sain hiljem teada, et on vormistatud kinkeleping õe kasuks, aga kas sellel on minu kasuks samasugune annak, ma ei tea. Nüüd väidab õde, et ta tahab ise siia elama tulla ning hakata tegema remonti. Ta teatab oma soovist mulle telefoni teel, kuid mingeid kohustusi elukoha vabastamiseks ega tähtaegu ei ütle. Olen oma koju sisse kirjutatud ja paraku ka raske puudega ning töövõimetu. Kas tal on kohustus mulle tagada elamispind ning juhul kui ta (väidetavalt) teeks seda ajutiselt remondi ajaks, siis kui pikalt see ajutisus kehtiks?
Olen oma puude tõttu väga haavatav ning pidevad ähvardused põhjustavad suurt stress ning tervise halvenemist.

Jään Teie vastust ootama.
Aitäh.

Re: Väljatõstmine

02 Aug 2021, 15:16

Tere!

Selleks, et teada saada, kas Teil on majas eluaegne kasutusõigus või mitte, peab nägema kinkelepingut. Kui õde aga seda ei näita, siis soovitan pöörduda notari poole, kes antud majaga tegeles.
Lisaküsimuste korral palun valige endale sobiv konsultatsiooniaeg ja viis siit: https://hugo.legal/broneeri või helistades numbril: 6 880 400

Juhul, kui teie sissetulek on kuni 1200 bruto, siis on kaks tundi õigusabi tasuta (tasuda tuleb üksnes 5 eurot omaosalustasu).

Lugupidamisega,

Nastasja Musienko

Vasta