Varjatud andmed korteri hindamisaktis

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 15 Jaan 2021, 19:35

Varjatud andmed korteri hindamisaktis

16 Jaan 2021, 07:23

Tere!
Olen abikaasaga ostnud korteri pangalaenuga 2014 aastal. Suht arusaadav, et antud protsessile eelnes korteri hindmine ning vastavasisulise hindamisakti koostamine. Praegu on tekkinud soov korteri müügiks ning protsessi kiirendamiseks otsustasime pöörduda sama kinnisvara firma poole, kes tegi meile hindamise 2014 a. Uueks hindajaks oli teine inimene. Värskema hindamisakti alusel saime teada, et tegelikult meie köök on ebaseaduslikult laiendatud lodža arvelt - vanas hindamisaktis sellest ei ole jutugi. Olen ülesotsinud vana kuulutuse kinnisvara portaalis, kus on alles ka vana kuulutuse pildid, mille pealt on näha, et see köök oli laiendatud eelnevate omanike poolt.

Küsimus: kas antud situatsioonis meil on võimalik esitada pretensioone hindamist läbiviinud firmale, põhjendades sellega, et aktis oli varjatud puudus, mis praegusel hetkel ei võimalda meile korterit maha müüa. Tean, et õige käitumine eeldab ebasedusliku laienduse seadustamist, aga üldse ei soovi selle eest maksta enda rahakotist, kuna ise ei pea ennast süüdlaseks antud situatsioonis.

Ette tänades!

Postitusi: 1869
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Varjatud andmed korteri hindamisaktis

21 Jaan 2021, 18:18

Tere

Ostetud asi peab vastama lepingutingimustele. VÕS § 217 lg 1 kohaselt peab üleantud asi vastama lepingutingimustele. Ostjale üleantav asi peab vastama lepingutingimustele, eelkõige koguse, kvaliteedi, liigi, kirjelduse jne osas. Ostja peab teatama asja lepingutingimustele mittevastavusest müüjale mõistliku aja jooksul pärast seda, kui ta asja lepingutingimustele mittevastavusest teada sai või pidi teada saama. Müüdud asja vastavust lepingutingimustele hinnatakse nii asja faktiliste omaduste kui ka õigusliku seisundi alusel, mis peavad vastama kokkulepitule. Asi peab oma faktiliste omaduste poolest olema vaba puudustest, mis vähendavad müüdud asja kasutusväärtust. Kuna Teie kirjeldatud asjaoludel on kinnisasjale tehtud ebaseaduslikke ümberehitusi, pidanuks müüja Teid sellest teavitama. Kui leiab tuvastamist, et asi ei vasta lepingutingimustele, tuleb müüjal oma kulul puudus kõrvaldada.
Edasise nõustamise saamiseks soovitan registreeruda individuaalsele õigusnõustamisele veebilehel https://hugo.legal/ Valida saab erinevate nõustamisviiside vahel, milleks on kohtumine juristiga kontoris (kontorid asuvad üle Eesti) või broneerida kontaktivaba video-, veebi- või telefoninõustamine.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta