korteri hüpoteek

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 25 Dets 2020, 07:00

korteri hüpoteek

25 Dets 2020, 07:32

Minu vanemate korteril on peal ühishüpoteek, mis tagab kolmanda isiku kodulaenu.

Inimesele kes on laenu võtnud, on tehtud korduvalt ettepanek, et ta lepingut muudaks ja vabastaks minu vanemate korteri ühishüpoteegi alt, loomulikult olen valmis maksma ka tema lepingu ümbermuutmise kulud ja samuti intressid, mille võrra läheks tema laen kallimaks.

Teise võimalusena olen valmis tasuma ka järelejäänud laenusumma, et laenu enam üldse poleks ja sellega seoses ka nõuet minu vanemate korterile. Probleem on aga selles, et laenu võtnud inimene pole huvitatud lepingu muutmisest ja teda minu pakutud varjandid ei huvita.
Mis võimalus oleks mul siiski vanemate korter hüpoteegist vabastada ja kas on üldse selliseljuhul mingit võimalust?

Postitusi: 1792
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: korteri hüpoteek

04 Jaan 2021, 23:28

Tere

Asjaõigusseaduse kohaselt võib ühishüpoteegiga koormatud kinnisasja omanik, kui ta rahuldab hüpoteegipidaja nõude, nõuda tema kinnisasja koormava ühishüpoteegi enda nimele kandmist. On ka võimalik, et kui hüpoteegiga tagatud nõue on suures osas rahuldatud ja hüpoteegipidaja nõue saab olla tagatud ka muul viisil, kinnisasi hüpoteegist vabastatakse. Seega tuleks vanaemal, kui ühishüpoteegiga koormatud kinnisasja omanikul, pöörduda hüpoteegipidaja poole ja selgitada välja võimalused tema kinnisasja hüpoteegist vabastamiseks. Kui vanaema annab Teile vastavad volitused, saate teha seda ka ise temaeest ja nimel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta