Info saamine KÜ juhatuselt (lepingud, töötajate ülesanded, volitused)

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 07 Mai 2018, 18:19

Info saamine KÜ juhatuselt (lepingud, töötajate ülesanded, volitused)

10 Sept 2020, 20:28

Tere!

1. KÜ korteriomanikud tahavad teada, kes täpselt ja mis lepinguga (tööleping, töövõtuleping) on KÜs tööl. Juhatuse esimees ei anna infot selle kohta, öeldes, et see pole korteriomanike asi, vaid see on ainult esimehe ja KÜ töötajate vahel. Kas KÜ korteriomanikel on õigus sellist informatsiooni saada?

2. Kas KÜ korteriomanikel on õigus tutvuda töölepingute/töövõtulepingutega, mis on KÜ-l sõlmitud? Kas korteriomanikel on õigus teada, mis kohustused on kirjas koristaja lepingus? Korteriomanikud tahavad teada, mis tööd peab koristaja tegema ja mis sagedusega.

3. Kas KÜ korteriomanikel on õigus tutvuda volitustega, mida teised korteriomanikud annavad KÜ juhatuse esimehele? Juhatuse esimees tuleb üldkoosolekule päris mitme volitusega ning ei anna informatsiooni keda tema nende volitustega esindab.

Ette tänades

Postitusi: 1664
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Info saamine KÜ juhatuselt (lepingud, töötajate ülesanded, volitused)

15 Sept 2020, 12:01

Tere,

Korteriomaniku õigus saada teavet tuleneb Korteriomandi- ja korteriühistuseaduse § 45, mille kohaselt on korteriomanikul õigus saada juhatuselt teavet korteriühistu tegevuse kohta ja tutvuda korteriühistu dokumentidega. Korteriomanik võib juhul, kui juhatus keeldub teabe andmisest või dokumentidega tutvumise võimaldamisest, nõuda, et tema nõudmise õiguspärasuse üle otsustaks korteriomanike üldkoosolek, või esitada kahe nädala jooksul juhatuse keeldumise saamisest arvates või nelja nädala jooksul taotluse esitamisest arvates, kui juhatus sellele ei ole vastanud, hagita menetluses kohtule avalduse juhatuse kohustamiseks teavet andma või dokumentidega tutvumist võimaldama.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta