KÜ juhatuse aegunud volitused

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 27 Juul 2020, 14:08

KÜ juhatuse aegunud volitused

27 Juul 2020, 14:10

Mida teha kui KÜ juhatuse volitused on lõppenud 2019. aasta detsembris ning on jäänud pikendamata ning juhatus on heas usus edasi tegutsenud. Juunis toimunud elektroonilisel üldkoosolekul võeti vastu otsus anda valitsemis-volitused üle kinnivarahooldusfimale, mida hetkel juriidiliselt teha ei saa, seda just juhatuse volituste puudumise pärast.

Postitusi: 1597
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: KÜ juhatuse aegunud volitused

28 Juul 2020, 12:12

Tere

Olukord on võrreldav uue juhatuse valimisega. Ettevõtjaportaalis tuleb alustada muutmiskandeavaldust. Ning avalduses vajutada lingile "Muuda isikud kandes" ning seal teha vajalikud muudatused (lisada uued, kustutada vanad, muuta olemasolevate andmeid)
Nii uue juhatuse lisamisel kui tagasi kutsumisel tuleb avaldusele lisada lisadokumentide alla failina üldkoosoleku protokoll. Dokumendi liigiks tuleb valida "Organi otsus"
Protokoll või otsus peab olema digitaalallkirjadega (sh ka koosolekust osavõtjate allkirjadega nimekiri). Kui digitaalallkirjastatult ei ole võimalik dokumenti lisada, siis on võimalik originaalallkirjadega paberkandjal dokumendid saata registrile posti teel aadrressil Pikk 32, 44307 Rakvere. Sellisel juhul tuleb ka avalduses märkida, et saadate registrile lisadokumente paberkandjal. (Saadetud dokumendid tagastatakse Teile vaid juhul, kui olete seda kirjas palunud)
Uue liikme lisamisel peab isik oma nõusoleku kandeavalduse allkirjastamise etapis andma digitaalallkirjaga. Juhatuse liikme registrist kustutamisel annab portaal võimaluse ka kustutatavale allkirja andmiseks, kuid tema allkiri ei ole kohustuslik ning avalduse saab saata menetlusse ilma selleta. Täpsemaid nõuandeid ja registriosakonna kontaktandmeid leiate https://www.just.ee/et/eesmargid-tegevu ... taktandmed

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta