KÜl puuduvad põhikiri, majanduskava ja hooldusplaan

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 18 Okt 2019, 15:59

KÜl puuduvad põhikiri, majanduskava ja hooldusplaan

19 Mai 2020, 12:11

Tere,
meie KÜ oli loodud nov. 2018
Detsember 2018 oli üldkoosolek, kus oli protokollitud, et Märts 2019 elanikutele esitatakse KÜ Põhikiri.
Samas protokollis olid kokkulepitud ka teised punktid, mis olid hiljem muudetud ilma koosolekuta. Elanikud olid pandud ainult fakti ette.
Alates sügis 2019 paluvad 1/3 majaelanikutest teha üldkoosolekut, et arutada tekkinud küsimused ja ettepanekud, kuid KÜ esimees need küsimused ja ettepanekud väldib (ei anna vastused ka kirjalikult). Tema seisukoht, et ei ole vaja koosolekut teha ja kirju kirjutada, võib lihtsalt talle külla tulla ja rääkida (ehk siis ei pea kõikidele majaelanikutele rääkima, tema (KÜ esimees) ise otsustab)
Samuti nõuame ka majanduskava koostamist, kui ka siin on vaikus (meie ise esitasime KÜ esimehele majanduskava projekti poolaastat tagasi, kuid tema ei edastanud seda teistele KÜ liikmetele, ega ei saatnud ka meile tagasisidet.
Meil on ka soov, et oleks ka maja hooldusplaan (millal on fassaadipesu, katusehooldus jne), see projekt oli esitatud KÜ esimehele, kuid ka siin vaikus.
Kõik tööd (muru niitmine, katuseülevaatus, jne) tehakse siis, kui KÜ esimees seda otsustab. Ta saadab emailid elanikutele, et nemad annaksid oma nõusolekut paari päeva jooksul. Ja kui tulevad lisaküsimused, siis nendele ei vasta vaid hakatakse süüdistama, et ei hinda teda tööd ja segatakse KÜ tegevust.
Kõik seadused on loetud läbimitu korda, kuid ei näe kuidas olukorda saab lahendada.
Majas on 6 korterit. Esimees ja 2 korterit on ühes grupis, ning 3 korterit on opositsioonis. Põhikirja meil ei ole.

Küsimus: mis organisatsioon võib meid aidata. Leiame, et ainult kolmas osapool saab aidata. Kas on olemas mingi amet, mis võiks teha KÜle ettekirjutust, et põhikiri puudub, raha kogutakse KÜ kontole ja kasutatakse sealt ilma Majanduskavata.
Opositsiooni soov on teha KÜ dokumendid korda: koostada põhikiri, teha majanduskava ja hooldusplaan ning elada nende dokumentide järgi.
Kas ainuke lahendus on kohus?
Tänan Teid väga vastuse eest

Postitusi: 1809
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: KÜl puuduvad põhikiri, majanduskava ja hooldusplaan

22 Mai 2020, 11:43

Tere

Kui juhatus ei täida oma seadusest tulenevaid ülesandeid või ei tee seda vajaliku hoolsusega, on alati võimalik juhatus tagasi kutsuda ja valida uus juhatus või, kui keegi ei soovi juhatusse kuuluda, valitseja. Teie kirjeldatud olukorras ei pruugi dokumentide korda tegemisest ainuüksi piisata, edaspidi saab juhatus siiski toimetada omatahtsi. Üldkoosoleku uue juhatuse valimiseks võivad kokku kutsuda ka ühistu liikmed, kui juhatus keeldub seda tegemast.
Korteriomanike üldkoosolek on otsustusvõimeline, kui sellel osalevatele korteriomanikele kuulub üle poole häältest ja üle poole kaasomandi osadest. Üldkoosoleku otsus on vastu võetud, kui selle poolt on antud üle poole korteriomanike häältest.
Korteriomanike üldkoosolekul annab iga korteriomand ühe hääle. Korteriomanikul ei ole hääleõigust juhul, kui otsustatakse tema vabastamist kohustusest või vastutusest, tema ja korteriühistu vahel tehingu tegemist või temaga õigusvaidluse pidamist ning selles tehingus või õigusvaidluses korteriühistu esindaja määramist või küsimusi, mis puudutavad korteriomaniku või tema esindaja juhatuse liikmena tegutsemise kontrollimist või hindamist. Seega ei saa juhatuse liige hääletada ja opositsiooni hääled on enamuses.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta