Maksekäsu kiirmenetlus hagimenetluseks

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Maksekäsu kiirmenetlus hagimenetluseks

07 Okt 2022, 14:57

Tekkis küsimus seoses sellega, et maksekäsu kiirmenetlus muutus hagimenetluseks, sest menetlusdokumente ei õnnestunud võlgnikule kätte toimetada. Mulle kui hagejale anti 14 päeva aega puuduste kõrvaldamiseks:

1. nõude ja selle põhjenduse esitamiseks hagiavaldusele ettenähtud vormis.
Kas see tähendab seda, et pean vormistama hagiavalduse või pean esitama mingeid täiendavaid andmeid nö vabas vormis dokumendina?

2. andmete esitamiseks, mis võimaldaksid kostjale menetlusdokumente kätte toimetada.
Aadress ja e-posti aadress, mis on mulle teada, nendel ei õnnestunud makseettepanekut kätte toimetada. Menetlusdokumendis tuleb märkida, mida ma olen teinud, andmete teada saamiseks. Mis võimalused mul on uurida teise inimese tausta? Ei saa ju öelda, et lisaks võlgnikult saadud andmetele googeldasin :) Hagejal on võimalik taotleda dokumentide avalikku kätte toimetamist, kuid selleks tuleb esitada valla- või linnavalitsuse kinnitus, et neile on kostja viibimiskoht teadmata. Kelle poole pean siis pöörduma, kes sellise dokumendi mulle väljastaks?

Re: Maksekäsu kiirmenetlus hagimenetluseks

07 Okt 2022, 15:10

Tere!

Jah, peate esitama hagiavalduse.
Esitage linna või valavalitsusele kirjalik päring ja vastuse lisage hagiavaldusele juurde.

Juhul,kui soovite oma küsimuses põhjalikumat abi või selgitust, on Teil võimalus pöörduda juristi vastuvõtule. Konsultatsiooni saab nii video, e-kirja, kui ka kohtumise teel ning esimesed 2 tundi on kuni 1200 bruto teenivatele isikutele tasuta: https://hugo.legal/broneeri

Lugupidamisega,

Nastasja Babets

Vasta