Keelumärge oü osalusele

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 29
Liitunud: 09 Juul 2019, 11:16

Keelumärge oü osalusele

13 Veebr 2020, 13:46

2017 kohtutäitur on seadnud oü osamaksele käsutamise keelumärke . 2016 oü on asutatud sissemakset tegematta . Reaalselt ei ole sissemakset 2500 eurot tehtud. Olen oüs ainuke osanik ja juhatuse liige. Seega on 100 % osalust . Töötukassa kaudu on võimalus saada tööle, kuid osalus seisvas oüs peab olema 50 % . Kohtutäitur tagastas kaebuse keelumärke tühistamiseks, viidates kaebetähtaja möödumisele.
Kuidas edasi lahendada keelumärke tühistamine nii, et osalus seisvas oüs jääb 50 %.

Postitusi: 2059
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Keelumärge oü osalusele

20 Veebr 2020, 13:17

Tere

Kohtutäituri otsuse või tegevuse peale täitedokumendi täitmisel või täitetoimingu tegemisest keeldumisel võib täitemenetluse osaline esitada kohtutäiturile kaebuse kümne päeva jooksul alates päevast, kui kaebuse esitaja sai teada või pidi teada saama otsuse või toimingu tegemisest, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti. Kaebuse kohta tehtud kohtutäituri otsuse peale võib menetlusosaline esitada otsuse kättetoimetamisest arvates kümne päeva jooksul kaebuse maakohtule, kelle tööpiirkonnas kohtutäituri büroo asub. Kohtutäituri otsuse või tegevuse peale ilma eelnevalt kohtutäiturile kaebust esitamata kohtule kaevata ei saa.
Seega, kui kohtutäitur on kaebuse tagastanud õigusliku aluseta, saab esitada kaebuse kohtule. Kas kaebus võiks olla perspektiivikas, ei ole paraku foorumis võimalik hinnata ja hinnangu saamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta