Euroopa Inimõiguste kohus 3

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 25
Liitunud: 09 Juul 2019, 11:16

Euroopa Inimõiguste kohus 3

17 Dets 2019, 15:15

Krediidileping katkes , sest teine isik tekitas tervisekahjustuse . Hageja andis hagi kohtusse. Kostjana taotlesin RiigiÕigusAbi advokaati, sest ei tea kohtu protseduurilise toiminguid ja hagi sisust on raske aru saada . Kohtunik RiigiÕigusAbi advokaati ei määranud 12.03.2019 määruses . II astme kohus tegi määruse 20.11.2019 - jätta I astme kohtu määrus samaks, edasi kaevata Riigikohtule ei saa , määrus oli ilma selgitava sisuta. Riik jättis puudega isiku ilma riigi kaitsest . Kas saaks teha Euroopa Inimõiguste kohtule kaebust , kui inimõiguste rikkumise kohta . Riik ei taga kostjale põhiseaduslikku õigust riigi kaitsele .

Postitusi: 1597
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Euroopa Inimõiguste kohus 3

27 Dets 2019, 15:49

Tere

Riigi õigusabi andmata jätmise määruses on ka selle alused kirjeldatud. Nägemata esimese astme kohtu sellekohast määrust on keeruline öelda, millised olid põhjused õigusabi taotluse rahuldamata jätmiseks. Siiski saab asuda seisukohale, et andmata jätmiseks esinesid konkreetsed põhjused mis on kirjeldatud esimese kohtuastme määruses ja kuna teine aste nendega nõustus ei olnud vajalik neid uuesti märkida.
Määruse tõlgendamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigiusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta