Aegumise kohaldamine kohtus

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 32
Liitunud: 09 Juul 2019, 11:16

Aegumise kohaldamine kohtus

14 Dets 2019, 14:15

Mida tähendab aegumise kohaldamine kohtus. Kas kohtunik teeb määruse aegumise kohaldamise kohta . Kostja tegi aegumise vastuväite .Tsiviilasja sisu on läbivaatamatta . Juhul kui kohtunik teeb aegumise kohaldamise määrus, kas sisu vaadatab peale seda läbi või mitte . Kas on üldse mõtet anda inimestel kohtusse aegunud hagi. Mis on aegunud hagi perspektiiv. Kas kompromisslepingut on üldse võimalik sõlmida aegunud hagi korral. Kohtunik alguses ise ei saa kohaldada aegumist ja võtab aegunud hagi sisse . Aegunud hagist vist võidab ainult riik maksudena kahjukannatajatelt. Kas aegunud hagi sissevõtmine on igand . Palun tehke selgeks kas aegunud hagist on kasu .

Postitusi: 2720
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Aegumise kohaldamine kohtus

23 Dets 2019, 01:08

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Aegumine ei kohaldu iseenesest. See tähendab, et aegumine ei lõpeta nõude olemasolu. Võlausaldajal on õigus ka aegunud kohustuse täitmist nõuda ent võlgnikul on õigus selle täitmisest keelduda tuginedes aegumisele.
Paraku ei ole ju kohtul ette teada kas võlgnik kavatseb aegumisele tugineda või mitte. Seetõttu tuleb ka hagi menetlusse võtta ent aegumise vastuväite esitamise korral ei ole kahjuksvõimalik hagi rahuldada.

Parimate soovidega
Tiina Mölder
HUGO OÜ jurist

Vasta