pankrotis oleva isiku kommunaalvõla sissenõudmine

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Dets 2018, 20:03

pankrotis oleva isiku kommunaalvõla sissenõudmine

13 Dets 2018, 20:22

Tere,

ridaelamu üldhalduse jaoks loodud MTÜle tekkinud võla sissenõudmine pankrotis olevalt liikmelt, kuidas see käib ja kes tasub jooksvad kommunaalarved? MTÜ kuludeks on prügi, majanduskulud ja üldelekter. Võlg kasvab juba aastast 2013 ja jõudnud 1000 EURini. Kodanikul vara arestitud ja alustatud täitemenetlust.
Kuidas käib sissenõudmise protsess etapiliselt?

MTÜ juhatuse liige

Postitusi: 2720
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: pankrotis oleva isiku kommunaalvõla sissenõudmine

20 Dets 2018, 20:17

Tere,

Kahjuks ei selgu Teie küsimusest millises etapis on pankrotimenetlus, kas tegemist on korteriühistuga ja kas korteriomand kuulub pankrotivara hulka. Tõenäoliselt on ridaelamu näol tegemist korteriühistuga. Kui tegemist on korteriühistuga, on Teil nõue korteriühistu vastu (KÜ on ju lepingupartneriks). Kui pankrot on välja kuulutatud, tuleb Tkorteriühistul nõudega pöörduda pankrotihalduri poole ja vastavalt pankrotiseaduse § 46 ülanumbriga 1, kui pankrotivara hulka kuulub korteriomand, ei või haldur keelduda pärast pankroti väljakuulutamist sissenõutavaks muutunud korteriühistu majandamiskulude tasumisest.
Kui aga tegemist on mõne muu olukorraga, soovitan Teil pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele, et selgitada välja täpsed faktilised asjaolud ja saada sellest tulenevalt nõuanded toimimiseks. Individuaalsele õigusnõustamisele on lihtaim registreeruda veebilehel www.juristaitab.ee.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta