Töövaidluskomisjon, kohus ja töötukassa

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Töövaidluskomisjon, kohus ja töötukassa

15 Okt 2014, 13:26

Minu mure sisu oleks järgmine. Mind vallandati ja lõpetati töösuhe. Vaidlustasin hagejana tööandja otsuse töövaidluskomisjonis. Seal leitigi et tööandja käitumine polnud korrektne. Mulle määrati hüvitis ja tekkis õigus ka töötukassasse pöörduda. Paraku tööandja andis asja edasi maakohtusse, kus ma jälle hagejana pean esinema. Nüüd mitu kuud hiljem on tekkinud olukord kus tööandja enne kohtuistungit tegi omapoolse kompromissiettepaneku kus tööleping lõpetataks poolte kokkuleppel ja vastastikuseid nõudeid ei oleks. Olen saanud pea 6 kuud nüüd töötukassast raha. Minu küsimus oleks selline. Kui ma võtan komprimissiettepaneku vastu (sest kogu see lugu on siiski mulle olnud suureks stressitekitajaks), siis kas ma olen alusetult saanud töötukassast raha ja pean selle tagasi maksma? Või on selle kindlustushüvitise maksmise lauseks ikka töövaidluskomisjoni otsus minu kasuks?

tänan.

Re: Töövaidluskomisjon, kohus ja töötukassa

16 Okt 2014, 07:45

Antud olukorras ei ole töövaidluskomisjoni otsus jõustunud, sest tööandja on pöördunud samas asjas kohtusse ning menetlus ei ole lõppenud. Kompromisskokkuleppe sõlmimine kohtumenetluses olles tähendab menetluse lõpetamist sel moel, et töövaidluskomisjoni otsus ei jõustu ja ka kohus ei tee selles asjas enam sisulist otsust.
Kui tööleping on lõppenud poolte kokkuleppel töölepingu seaduse § 79 alusel, siis ei ole töötuks jäänud inimesel õigust töötuskindlustushüvitise saamisekst töötuskindlustuse seaduse § 6 lõikest 2 tulenevalt ning seega tekib Eesti Töötukassal õigus seni välja makstud hüvitised tagasi nõuda.
Enne kompromissi sõlmimist tuleb hoolikalt läbi mõelda, mis see endaga kaasa toob ning kokkulepe peab olema sõnastatud täpselt ja üheselt mõistetavalt.


Vastas Meeli Miidla-Vanatalu.

Vasta