Kohtusse pöördumine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtusse pöördumine

17 Juul 2014, 15:17

Probleem selline, et mind viidi vägivaldse käitumise pärast kainestusmajja 0,71 promillise joobga. Väigivallatsesin oma isikliku vara kallal, ühtegi inimhinge ei puutunud ega löönud. Naine kutsus mulle politsei, politsei tuli ja pani mu käed jõuga ilma selgitusteta käeraudu. Kuna mu käsi(küünarliigese murd) oli kipsis äsja olnud (3 päeva oli möödas kipsi maha-võtmisest, siis teatasin sellest eelnevalt ka politseinikke, et mu küünarliiges on kinni jäänud pikaajalise kipsi kandmise tõttu, aga neid see ei huvitanud ja mu käed väänati jõuga selja taha, mina röökisin valust, kuna küünarliiges murti jõuga lahti. Kusjuures ma neid füüsiliselt ei rünnanud, verbaalselt aga küll. Teel kainestusmajja oli üks politseinik viisakas ja suhtles inimese moodi, teine ülbitses terve tee minuga. See oli üks osa sellest. Edasi läks asi nii, et mind topiti kartsa ja hoiti seal kinni 10 tundi. Kusjuures keegi mu klendiõigusi ei täitnud, ja üleüldse ei suhelnud nad minuga 9 tundi, ega käinud kordagi vaatamas. Kuna mu joove oli piisavalt väike, sain ma tõenäoliselt 3 tunni pärast kaineks, see tähendab ju siis, et mind hoiti sisuliselt ilma seaduslike alusteta, 7 tundi kainestuskambris. Ma nõudsin iga poole tunni tagant kainuse testi, kuid minust ei teinud keegi välja, kuigi oli kuulda nende naeru ja samme arestikambri ukse taga. Põhimõtteliselt tunnistan end süüdi ainult politsei laimamise ees. Politseid tahan kohtusse anda seaduslike aluste eiramises ja mitte täitmises, samuti ka minu laimamises ja küünarliigese lahtimurdmise eest. Lisaks pean ma tarvitama arstliku järelvalve all igapäevaselt rohtusid, ja nende rohtude võtmist mulle ei võimaldatud. Palun kommenteerida ja nõu ja jõuga abiks olla!

Re: Kohtusse pöördumine

17 Juul 2014, 15:18

Teie abikaasa kutsus politsei ilmselt seetõttu, et ta tajus ohtu Teie käitumisest. Politsei jaoks on koduvägivald prioriteetne ning seda peetakse ohtlikuks.
Kui Teie kinnipidamisel tekitati Teile kehavigastus, siis peaksite kiiremas korras pöörduma kiirabisse või ka perearsti poole, et fikseerida tekitatud vigastused. Kehavigastuse tekitamine on kuritegu, mis on kvalifitseeritav KarS § 121 järgi kehalise väärkohtlemisena. Te peaksite pöörduma avaldusega kriminaalasja algatamiseks politseisse ja taotlema süüdlaste vastutusele võtmist.
Kui Te leiate, et kainenemisel koheldi Teid inimväärikust alandavalt, siis tuleks ka selle fakti osas pöörduda avaldusega kõrgema politseiametniku poole. Teie jaoks võib probleemiks kujuneda asjaolu, et Te osutasite politseitöötajatele vastupanu ning ilmselt võidakse algatada ka Teie suhtes kriminaalasi politseitöötajate solvamise eest. Juhul kui Te osutasite politseile aktiivset vastupanu, siis oli vältimatu Teie suhtes jõu kasutamine ja politseipoolne jõu kasutamine võib olla isegi seaduslik.
Teil oleks ilmselt otstarbekas taotleda riigi õigusabi. Selleks peaksite pöörduma kohtu kantseleisse, et saada blanketid riigi õigusabi taotlemiseks. Blankette on võimalik leida ka Justiitsministeeriumi kodulehelt.


Vastas Vambola Olli.

Vasta