Tasuta õigusabi kohtus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Tasuta õigusabi kohtus

11 Juun 2014, 14:24

Minu tööleping öeldi üles tööandja poolt. Vaidlustasin ülesütlemise töövaidluskomisjonis. Töövaidluskomisjon rahuldas minu avalduse ja määras ka hüvitise minu kasuks. Selle peale tegi tööandja maakohtule taotluse vaadata töövaidluskomisjonile esitatud taotlus uuesti läbi hagimenetluse korras. Maakohus võttis tööandja avalduse-taotluse menetlusse. Minul kui esilalgsel hagejal tuleb nüüd 14 päeva jooksul kohtule saata oma töövaidluskomisjonile saadetud vaidlustamise avaldus. Sellest hetkest ja kohtus sooviksin siiski, et mind esindaks keegi kes vähegi seadusandlust ja juriidikat paremini tunneb, siis paluksin selles osas abi. Kuna tööandja ei olnud töövaidluskomisjoni otsusega rahul ja kaebas selle edasi maakohtusse, siis kas nüüd on mul õigus ka õigusabile? Kuidas ma seda kige kiiremini ja efektiivsemalt taotleda saan, arvestades, et kohtule vastamiseks on mul ainult 14 päeva.

ette tänades,

Re: Tasuta õigusabi kohtus

12 Juun 2014, 15:33

Kui Te leiate, et Te vajate õigusabi enda esindamiseks kohtus tuleks Teil esitada vastav taotlus kohtukantseleisse, millises kohtus on menetluses Teie töövaidluse asi. Riigi õigusabi taotlemiseks on olemas näidisvormid. Näidisvormi blankette saate samuti kohtukantseleist. Taotlus koosneb kahest osast. Esimene osa on õigusabi taotluse vorm ja teine osa on taotleja majandusliku seisundi teatise näidisvorm. Neid blankette on võimalik leida ja välja trükkida ka Justiitsministeeriumi kodulehelt. Kui Te olete esitanud taotluse riigi õigusabi saamiseks kohtukantseleisse, siis umbes kuu aja jooksul vaadatakse Teie taotlus läbi ja kas rahuldatakse või jäetakse rahuldamata, kui selgub, et Teie majanduslik olukord võimaldab Teil endal tasuda õigusabi eest. Teie taotluse läbivaatamise ajaks kohtule vastamise 14-päevane tähtaeg peatub.


Vastas Vambola Olli.

Vasta