Juristi seaduspärase käitumise kontrollimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Juristi seaduspärase käitumise kontrollimine

20 Mai 2014, 15:38

Sooviksin saada infot kes Eesti Vabariigis kontrollib juristide seaduspärasust ja õiguspärast käitumist?
Nimelt on probleeme isikuga, kes on Tarbijakaitseameti jurist. Nimelise isikuga, kes saadab teabenõudeid minu ettevõte nimelt eraisikutele ja NÕUAB et kolmas isik vastaks sellele nõudele.
Mina leian, et see selgitusnõue ei kehti kolmandatele isikutele ega tule ka vastata? Vaid kehtib ettevõte esindajale?
Kas oleks võimalik kuidagi aidata või kelle poole ma peaksin sellistes küsimustes pöörduma?

Re: Juristi seaduspärase käitumise kontrollimine

20 Mai 2014, 15:38

Teie poolt kirjeldatud juhtumi puhul peaksite pöörduma juristi tööandja poole ja teavitama tööandjat nende töötaja lubamatust tegevusest. Teie ettevõtte nimel võiks antud isik saata kirju ja päringuid ainult juhul, kui Te olete seda juristi selleks volitanud.


Vastas Vambola Olli.

Vasta