Probleem kooli territooriumil

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Probleem kooli territooriumil

20 Mai 2014, 15:35

Palun Teie nõuannet, mida teha edasi ja kuidas talitada. Kirjutan järgmisena oma juhtumist.

24. Aprill 2014 peale koolipäeva lõppu otsustasime koolivendadega esimesi ilusaid ilmasid nautida, vähe grillida ja sinna kõrvale käisid ka mõned pudelid õlut.See toimus kooli territooriumil.Otsustasime minna linna peale ilusat ilma nautima ja kus tulid mängu juba kangemad joogid. Olles tüdinenud linna peal olemisest (u. kell 22.30) pöördusime tagasi kooli territooriumile, täpsemalt ühiselamu parklasse. Selleks hetkeks oli meid 7, kust üks liige, kaine autojuht, lahkus ühiselamusse. Jäime kuuekesti õhtu oli veel soe ja nautisime seda, kuniks üks meie liige otsustas tõmmata ära ühe ühiselamus elava õpilase auto küljest numbrimärgi mida ta ka tegi. Kaks sõpra said aru, et asi on jama ja pöördusid ka ühiselamusse oma tuppa tagasi. Nüüdseks oli meid 4. Otsustasime kooli territooriumil vähkene ringi jalutada, kuniks ühel poistest tuli idee minna sisse vana tehnomaja hoovi peale, mis on ka kooli territoorium kuid suletud aedadega. Nägin ise kuidas kolm koolivenda hüppasid üle aia, ise saades aru, et nüüd on asjad juba valesti läksin sealt kiire jooksuga minema kartes, et hoovis võib olla mõni andur või mõni muu seade ja, et turva firma või isegi politsei on sinna teel. Jooksin üle põllu kus väänasin välja jala ja kukkusin. Olles seal põllul pikali maas, helistas üks neist kolmest poistest ja uuris kus ma olen ja palus, et ma tagasi pöörduks nende poole, millele ma vastasin, et ei saa ja lähen ühiselamu autoparklasse ja ootan neid seal kuna ise liikuda on väga valus.Lõpetades kõne sain kuidasi läbi valu püsti ja liikusin ruttu ühiselamu autoparklasse kus istusin auto kõrvale millega olime enne ringi liigelnud. Oodates üht teist kursusekaaslast u. tund või poolteist tundi jõudsid nemad mulle helistada oma 3-4 korda ja kõnede sisu oli sama, et mina läheks nende juurde, millele vastasin, et ei ma ei saa liikuda palun tulge ise minu juurde mulle seltsiks, mida nad muidugi ei teinud. Lõpuks kui kohale jõudis kursusekaaslane viljandist kes korjas mu auto peale ja läksime linna tagasi, täpsemalt viiratsi mäele. Saime aru, et kooli juurde ei ole mõtet tagasi minna, sest siis oleme ka ise kaasosalised. Sõitsime Viiratsisse kus pidas meid kinni politsei patrull kes kontrollis auto varustus ja nägi, et meid on autos kaks. Saanud loa politseilt edasi liikuda sõitsime veel natuke ringi ja veetsime öö autos. Minnes hommikul ühiselamusse sain üllatuse osaliseks, et Vanas tehnomajas on sisse pekstud aknad, autod, kooli tänavatel märgid ja tehtud ka eraisikutele varalist kahju.

Selline on mu lugu. Politsei pole mind ülekuulamisele senini kutsunud, koolist arvati välja, plus nelja peale peaaegu 5000 € väärtuses kahju hüvitamist. Nüüdseks on asjad nii, et minu endine grupijuhendaja ütles, et ma hakkaks tasuma tehtud kahju, et see oleks kohtus kergendav asjaolu. Mina vastasin loomulikult, et mai ole nõus maksma millegi eest mida mina toime pole pannud.Küsimuse peale kas politseis on otsus tehtud, öeldi mulle, et see pole politsei asi see on kooli asi. Grupijuhendaja ütles, vahet pole kas ma lõhkusin või mitte ma olin seal alal kus pole tohtinud olla, millele ma vastasin, et ma ei lõhkunud ja samuti ei käinud ka ma seal alal. Pärast kui mu ema uuris grupijuhendajalt miks ma maksma pean, ütles grupi juhendaja, et ma olin ise öelnud, et käisin seal alal, kuigi just ennem olin talle öelnud, et mind ei olnud seal. Väidetavalt olid seal kaamerad kus pidi olema näha, et me kõik oleme seal käinud, aga kui olen tahtnud näha neid salvestisi, siis öeldakse kas, et ei saa näidata või on juba uurijatele üleantud. Ilmselgelt mind ei saa olla seal salvestistel.

Täpsustavalt, olen täisealine ja olin kolmanda kursuse õpilane (eriala: Veoautojuht 11), kool millest on jutt on Viljandi Ühendatud Kutsekeskkool ja tegevus toimus just seal ja linna all mõtlesin Viljandi linna. Loodan, et mu kirjast on abi mulle, kuna visati välja kuu aega enne kooli lõpetamist ja endal ei näe muud süüd kui, et olin alkoholi joobes kooli territooriumil mille eest olen nõus ka vastust kandma.Olgu öeldud ka, et isegi kaine autojuht kes sõitis autoga ühiselamu parklasse ja läks kohe tuppa magama sai ''tingimisi kooli jäetud'' karistuse k.a. need kaks poissi ja kursuse kaaslast kes olid numbrimärgi küljest tõmbamise aeg meiega.

Ehk oskate mulle anda abistavat nõu kas peaksin hakkama maksma, millega ma enda arvates tunnistan ennast süüdi, või jätkan asja ajamist.

Re: Probleem kooli territooriumil

20 Mai 2014, 15:36

Küsimusele vastaja saab lähtuda Teie kirjas sisalduvast infost. Kui Te ei ole toime pannud õigusrikkumist, siis ei pea Te osalema tekitatud kahju hüvitamises. Kahju nõue sellisel juhul Teie vastu on alusetu. Peaksite ilmselt oma õiguste kaitsmiseks pöörduma advokaadi poole. Alkoholi tarvitamine kooli territooriumil on muidugi taunitav.

Teie koolist väljaheitmise kohta peaks olema kooli juhtkonna käskkiri, milles peaks olema ära toodud põhjus, miks Teid koolist välja heideti. Loodetavasti suudate õigusteadmistega isiku abil oma õigusi kaitsta ja võib-olla saavutada ka enda kooli ennistamise.


Vastas Vambola Olli.

Vasta