Lapse elukoha määramine isa juurde

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks on füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult sisenedes foorumisse id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse vastavale juristile Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 26 Okt 2022, 14:47

Lapse elukoha määramine isa juurde

26 Okt 2022, 14:59

Tere,
kui mina isana tunnen, et mu 8 aastase tütre elamistingimused ema juures ei ole lapse jaoks sobilikud ning ema ei hoolitse piisavalt lapse eest ning ka laps ise tahaks pigem minu juures elada kui ema juures, siis kuidas peaksin e-toimikus kohtusse pöördumise vormistama?

Kas - Tsiviilasi ? -> Hagita menetlus? -> Avaldus? -> Maakohus või ringkonnakohus? -> Kas osalised oleks siis mina, lapse ema ja laps? -> Mis võiks olla sellise hagi kohtukulud? Või valin lihtsalt, et ei tasu kohtukulusid?

Postitusi: 2795
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Lapse elukoha määramine isa juurde

27 Okt 2022, 15:43

Tere

Kohtusse avalduse esitamisele on kehtestatud sisu- ja vorminõuded. Muidugi võite esitada avalduse ka ise, ent menetluse tulemus sõltub suurel määral sellest, kui kvaliteetselt on koostatud avaldus ja teised menetlusdokumendid.
Kui Teil puuduvad kogemused kohtusse dokumentide esitamisel, soovitan kasutada vähemalt dokumentide koostamisel professionaalset õigusabi.
Vanema õiguste määramine lapse suhtes, muu hulgas vanemalt vanema õiguste äravõtmine, ja lapsega suhtlemise korraldamine on menetluslikult hagita perekonnaasi. Avalduse esitamiselt tuleb tasuda riigilõiv summas 10 eurot.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta