Võlgnik eirab elatise maksekäsu kiirmenetluse dokumente...

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 20 Veebr 2022, 17:57

Võlgnik eirab elatise maksekäsu kiirmenetluse dokumente...

20 Veebr 2022, 18:20

Tere!

1.Kas maksekäsu kiirmenetlusel on ka mingid tähtajad kaua võib võlgnik dokumentide kättesaamist eirata? Minu juhtumi puhul sai laste isa e-maili teel esitatud kiirmakse menetluse algatusest teatise kätte ja nüüd "põgeneb" paberkandjal esitatavate dokumentide eest. Küllap on peale minu laste isa teisigi trikitajaid kes oskavad vajalikest toimingutest eemale hoida ja seeläbi kogu protsessi venitada. Kas sellisel puhul on mingi tähtaeg?

2.Teades, et võlgnik plaanib kevadest töökohta vahetada ja asuda tööle oma elukaaslase ettevõttesse siis elatisnõude valguses millest ta eemale hoiab on tõenäoline, et uuel kohal vormistatakse ka miinimumpalk ja igasugune venitamine tuleb justkui kasuks. Kas tänaste seaduste valguses on sissetulek elatisnõude suuruses määrav? (Uues peres lapsi pole) Hetkel tundub, et kogu süsteemi saab võlgnik trikitades enda kasuks pöörata.

3.Kui laste isa jõuab pensioni-ikka siis kas see mõjutab elatise suurust?

Tänud ette vastuste eest!

Postitusi: 67
Liitunud: 29 Aug 2017, 13:32

Re: Võlgnik eirab elatise maksekäsu kiirmenetluse dokumente...

21 Veebr 2022, 11:36

Tere!


1. Konkreetse tähtaja ei ole, kuid see peaks olema mõistliku aja jooksul, näiteks 1-3 kuud. Kui ta dokumendid vastu ei võtta, siis saate teha avalduse, et kohus avaldaks dokumendid avalikult portaalis - Ametlikud teadaanded.

2. Jah, kohus arvestab vanema sissetuleku suurust juhul, kui laste isa vaidleb hagile vastu. Kahjuks süsteem näeb ainult ametliku sissetuleku.

3. Jah, kui isa pöördub lapse vastu kohtusse elatise vähendamise hagiga.
Juhul,kui soovite oma küsimuses põhjalikumat abi või selgitust, on Teil võimalus pöörduda juristi vastuvõtule. Konsultatsiooni saab nii video, e-kirja, kui ka kohtumise teel ning esimesed 2 tundi on kuni 1200 bruto teenivatele isikutele tasuta: https://hugo.legal/broneeri

Lugupidamisega,

Nastasja Musienko

Vasta