Kui kohtutäitur ei vasta meilidele

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kui kohtutäitur ei vasta meilidele

11 Okt 2021, 15:29

Mida teha, kui kohtutäitur ei reageeri kaebusele tema tegevuse suhtes(saatsin talle meiliga). Kaebuse sisu on lühidalt selles, et ei saa alampalgast väiksemast sissetulekust kinni pidada 50%. Ka ei reageeri ta meeldetuletustele( küll aga vastas kohe põhinõuete aegumise avaldusele). Tõestuseks saatsin koos kaebusega ka väljavõtte pangakontolt, kust on näha, et minu sissetulekuks on vanaduspension ja 2. samba pensioni väljamaksed, kokku alla alampalga. Meeldetuletustele vastuseid oodates on mööda läinud kohtule kaebuse esitamise tähtaeg. Pensioniamet alustas 50% kinnipidamist vanaduspensionist. Kuidas talitada edasi, et üleliigne kinnipidamine pensionist lõpeks? Kas pöördumine kohtusse toimuks nüüd teistel tingimustel? Või peaks pöörduma Kohtutäiturit Koja või Justiitsministeeriumi poole?

Re: Kui kohtutäitur ei vasta meilidele

11 Okt 2021, 21:00

Tere

Kohtutäitur on kohustatud vastama menetlusosalise esitatud avaldustele ja selgitustaotlustele, kui need on seotud kohtutäituri menetluses oleva täiteasjaga, sealhulgas kohtutäituri poolt lõpetatud täiteasjaga ning isikul on õigus antud täiteasja raames kohtutäiturilt infot saada. Siiski võivad esineda olukorrad kus kohtutäitur avaldusele vastama ei pea. Millised need on, saab lugeda siit: https://www.juristaitab.ee/et/minu-suht ... -kirjadele
Kas ka Teie kirjeldatud juhul need esinevad ja kuidas edasi toimida, soovitan selgitada välja individuaalsel õigusnõustamisel, registreerudes veebilehel https://hugo.legal/ HUGO.legal pakub koostöös Justiitsministeeriumiga Eestis elavatele inimestele 2 tundi tasuta õigusnõustamist. Tasuta õigusnõu saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Enne nõustamist tuleb sõlmida kliendileping ja tasuda 5€ lepingutasu.
Pakume nii kohtumisega nõustamist, kui distantsnõustamist. Kohtumisega nõustamised toimuvad HUGO kontorites üle Eesti. Distantsnõustamist pakume video ja e-posti teel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta