Töösuhte lõpetamine katseajal

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Töösuhte lõpetamine katseajal

08 Nov 2011, 16:53

Tere.

Mulle öeldi tööleping üles 11 päeva enne katseaja lõppu põhjendusega, et ei saa oma töökohustustega hakkama. Varem polnud tehtud mingeid ettekirjutusi ega midagi muud öeldud,et töötaksin halvasti jne. Kirjutasin juba küll ka emotsioonide ajendil töölepingu lõpetamise avaldusele alla. Aga siit tekkiski küsimus - kas ma võin selle otsuse vaidlustada, kuna mulle tundub, et see polnud päris õige (lepingu lõpetamine). Oleksin rahuldunud, kui oleks seletatud, mida täpsemalt valesti tegin või antud võimalus töösuhe lõpetada poolte kokkuleppel, mitte, et öeldakse päevapealt just enne katseaja lõppu.

Re: Töösuhte lõpetamine katseajal

09 Nov 2011, 16:43

Töölepingu seaduse § 105 lõike 1 alusel on võimalik ülesütlemise avaldus vaidlustada 30 kalendripäeva jooksul alates avalduse saamisest. Juhul, kui Te kirjutasite ülesütlemise avaldusele vaid oma allkirja, ei pea see tähendama seda, et olite avalduse sisuga nõus. Teie allkirja ülesütlemise avaldusel saab tõlgendada, kui avalduse kättesaamist.


Vastas Katrin Sarap

Vasta