Tööandja poolne lepingu lõpetamise soov

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Tööandja poolne lepingu lõpetamise soov

18 Okt 2011, 14:56

Olukord järgmine et tööandja soovib minuga lõpetada lepingut kokkuleppel.Mina ei ole sellega nõus.Põhjuseid tuuakse ilma tõenditeta,et klient oli teinud pretensiooni väidetavalt minu tehtud töö kohta.
Mina ei leia et lepingu lõpetamine oleks kokkuleppel kui seda alustas ikkagi tööandja.
Esitatud kaudseid tõendeid ma omaks ei tunnista, kuna sama töö peal on kokku neli inimest ja pole võimalik täpselt tuvastada kes oli pretensioonis süüdi.
Suusõnaliselt teavitati lõpetamis soovist 17.10.2011 ja 18.10.2011 kästi lõpetada töötamine ja loodeti saada minu allkiri kokkuleppel lõpetamisele prg.79 alusel.Seda ma ei teinud.
Kuidas peaksin edasi toimima?

Re: Tööandja poolne lepingu lõpetamise soov

20 Okt 2011, 18:30

Töösuhte ülesütlemine poolte kokkuleppel tähendabki seda, et üks pool teeb teisele poolele ettepaneku. Antud juhul tegi seda tööandja. Tööandja ettepanekuga ei pea töötaja olema nõus. Kui pooled ei saavuta kokkulepet, siis jätkub töösuhe edasi. Kui tööandja leiab, et töötaja on rikkunud töökohustusi, siis peab tööandja seda töötajale selgitama ning põhjendama, sh tõendama. Juhul, kui tegemist on viidatud kliendi pretensiooniga, siis oleks mõistlik kui tööandja tutvustab seda töötajale ning pooled saavad seda arutada. Töötaja võib tööandjale teha ettepaneku, et pooled arutavad kliendi pretensiooni ja leiavad tekkinud olukorrale lahenduse, sh kas töötaja on kliendi pretensiooni põhjustajaks.


Vastas Katrin Sarap

Vasta