Töö lõpetamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Töö lõpetamine

26 Sept 2011, 18:32

Tere!
Mul on järgmine küsimus: ma kirjutasin avalduse, kus palusin vabastada koristaja töökohalt lasteaed-algkoolis seoses elukohta muutusega alates 03.10.2011. 04.10 on mul uus töökoht olemas. Küsimus: kas ma pean 3. oktoobril minema vanasse töökohta tööle või kuidas, juhataja ütles, et ikka pean?

Re: Töö lõpetamine

28 Sept 2011, 16:05

Töötaja tahteavalduse grammatilisel tõlgendamisel on avalduse sisuks soov lõpetada töösuhe 02.oktoobril sel moel, et 03.oktoober ei ole enam tööpäev.

Küsimusest ei selgu kahjuks töösuhe lõpetamise sooviavalduse esitamise täpsemaid asjaolud, kuid tähelepanu tuleb pöörata asjaolule, et töölepingu korralisel lõpetamisel töölepingu seaduse § 85 alusel peab töötaja tööandjale ette teatama vähemalt 30 kalendripäeva.

Elukoha muudatus põhjust töölepingu erakorraliseks ülesütlemiseks lühema etteteatamistähtajaga ei anna.


Vastas Meeli Miidla-Vanatalu

Vasta