1. leht 1-st

koondamine ja töötukassa hüvitis

Postitatud: 14 Jaan 2022, 07:32
Tere

Töötaja on töötanud sama tööandja juures 17 aastat, sellest 10 aastat töövõtulepinguga ja viimased 7 aastat töölepinguga. Kas töötukassast saadav hüvitis arvutatakse 7 või 17 aasta eest st kas töötukassast saadav hüvitis on 1 või 2 kuu keskmise töötasu ulatuses?
Kui koondamisest teatatakse ette 2 kuud, kas töötaja peab need 2 kuud sama tööandja juures töötama, et "säiliks" nö koondamine? Kui töötaja soovib varem lahkuda, kas siis saab tööandja koondamise tühistada? Millisel juhul säilib töötajal õigus saada koondamishüvitist nii tööandjalt kui töötukassast?
Aitäh vastuse eest!

Re: koondamine ja töötukassa hüvitis

Postitatud: 14 Jaan 2022, 23:23
Tere

Koondamine on töölepinguseadusest tulenev mõiste. Töövõtulepingu alusel töötavat töötajat koondada ei saa. Temaga öeldakse lihtsalt leping üles. Teie küsimusest võib järeldada, et olete praeguse tööandja töötaja viimased 7 aastat. Seega on teie töösuhte kestus 7 aastat ja hüvitiste arvutamisel sellest lähtutakse.
Koondamise kohta saab täpsemalt lugeda HUGO.legal juristi, tööõiguse eksperdi Katrin Martise artiklist https://hugo.legal/koondamine/

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist