Soodustingimustel pension

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Soodustingimustel pension

13 Jaan 2022, 14:53

Asusin avalikus teenistuses tööle 2005.aastal. Kui 01.04.2013.a. tehti avaliku teenistuse seaduses muudatus, sain ettepaneku, milles oli kirjas, et "avalikus teenistuses töötamise aeg riikliku vanaduspensioni suurendamiseks arvestatakse teenistusstaaži hulka 5 aasta jooksul alates uue avaliku teenistuse seaduse jõustumisest". Minu staaž oli selleks ajaks 5 a 15 p. Jätkasin tööd töötajana, kuid töötajana ehk aastast 2014 olin kolm korda lapsepuhkusel.
Küsimus selles, kas lapsehoolduspuhkusel viibitud aeg läheb arvesse, kui staaži arvutatakse. Ja kas mul läheb avaliku teenistuse ajana kirja veel 5 aastat ja kas mas ma saan siis lõpptulemusel 10 aasta eest tulevikus 10% pensioni lisa?
Tänan.

Re: Soodustingimustel pension

13 Jaan 2022, 20:49

Tere

Teie puhul on ilmselt tegemist olukorraga, mida avaliku teenistuse seadus kirjeldab nii: Kui käesoleva seaduse alusel sõlmitakse isikuga soodustingimustega tööleping või ta jätkab soodustingimustel teenistust või teenistust käesoleva seaduse § 2 lõikes 3 nimetatud ametikohal, siis jätkub tema teenistusstaaži arvestus viie aasta jooksul käesoleva seaduse jõustumisest. Seega lisandub kogunenud teenistusstaažile avalikus teenistuses veel 5 aastat teenistusstaaži soodustingimustega töölepingu alusel töötamise ajal.
Pensionistaaži arvutus on nüansirikas. Detailselt on seda kirjeldatud Sotsiaalkindlustusameti veebilehel https://sotsiaalkindlustusamet.ee/et/pe ... sionistaaz


Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta