ettevõtte likvideerimise ennistamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

ettevõtte likvideerimise ennistamine

17 Dets 2021, 13:01

Tere

Sain töövaidluskomisjonis võidu, et firma peab maksma mulle töötasu. Reaalselt firmat ei olnud (mingi tankist juhtis), olid ainult võlad ja ei maksnud midagi kellelegi. Teised töötajad, kellele firma võlgu oli, pöördusid pankrotiavaldusega kohtusse, midagi seal menetleti ja tulemuseks kuulutati firma maksejõuetuks. Teised töötajad said töötukassast miskit, kes rohkem, kes vähem. Mind ei olnud hagejate hulgas, kuna ma ei tundnud teisi ja ei teadnud nende tegevusest. Kui mina tegin töötukassase avalduse, siis ei saanud midagi, sest mind ei olnud hagejate hulgas. Nüüd, et saada oma tasu peaksin tegema ettevõtte likvideerimise ennistamise avalduse ja siis uuesti pankrotiavalduse ja siis minema töötukassasse oma osa nõudma. Nii olen ma aru saanud seda asja uurides ja konsulteerides.
Kas ma olen eelnevast õigesti aru saanud? Kas need avaldused tuleb teha ühekaupa, et kui on ennistatud, siis uus pankrotiavaldus või saab need kokku võta üheks avalduseks? Kas need on hagita avaldused? Milline riigilõiv 0, 10, 50 või X eur? Kas on avalduse vormi näidist, et lihtsalt täita lüngad või on asi keerukam? Võibolla veel midagi, mida ei oskagi küsida?

Tänud vastajale!

Re: ettevõtte likvideerimise ennistamine

17 Dets 2021, 20:10

Tere

Teie küsimusest võib mõista, et ettevõte, kes Teile töötasu võlgneb, on likvideeritud. Äriseadustiku kohaselt, võib osaühingu võlausaldaja nõudel likvideerimise pärast osaühingu registrist kustutamist läbi viia üksnes juhul, kui võlausaldaja põhistab, et tema nõue osaühingu vastu jäi likvideerimismenetluses rahuldamata, tal ei ole võimalik nõuet muul viisil rahuldada ja likvideerimise ennistamise korral on võimalik tema nõue rahuldada, või kui osaühingut ei oleks võinud vaidluse tõttu nõude üle registrist kustutada. Võlausaldaja taotlust täiendavaks likvideerimiseks ei rahuldata muu hulgas siis, kui ta mõjuva põhjuseta jättis oma nõude likvideerijatele õigeaegselt esitamata.
Soovitan Teil pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele, kus koostöös juristiga on võimalik läbi arutada tekkinud olukord, võimalik tegevuskava ja ka selle eeldatav tulemuslikkus. Selleks palun valige endale sobiv konsultatsiooniaeg ja viis siit: https://hugo.legal/broneeri või helistades numbril: 6 880 400
Juhul, kui teie sissetulek on kuni 1200 eurot bruto, on kaks tundi õigusabi tasuta (tasuda tuleb üksnes 5 eurot omaosalustasu).

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta