1. leht 1-st

Hankeline töö

Postitatud: 16 Okt 2021, 17:54
Tere!

Koostasin hange.ee keskkonnas hanke ehitusjäätmete äraveole ja utiliseerimisele. Hanke võitnud firma esitas nüüd arve hanke maksumuses ning lisaks ka jäätmejaama tšekkide eest. Samas arvel on firma ära toonud eraldi real "ehitusjäämete äravedu ja utiliseerimine" - x EUR ja "jäätmejaama tšekid - x EUR".

Kas hanke võitjal on õigus nõuda lisaks hanke maksumusele ka eraldi jäätmajaama tšekkide hüvitamist, samas kui hange oli nii äraveo kui ka utiliseerimise osas? Utiliseerimine peaks ju tähendama jäätmete ümberkäitlemist ning jäätmejaamaga suhtlemist või olen valesti aru saanud.

Tänan!

Re: Hankeline töö

Postitatud: 18 Okt 2021, 22:16
Tere

Tööde tellija ja tööde teostaja on sõlminud lepingu. Teostatud tööd peavad vastama kokkulepitule. Seda nii tellija poolt soovitud tööde osas kui teostaja tehtud hinnapakkumise osas. Kahjuks ei ole vastajale teada, milles täpselt kokku lepiti. Kui teostatud on töid vaid selles mahus, milles algselt kokku lepiti, lisatasu küsida ei saa ja peab jääma pakutud hinna piiridesse. Kui aga on tegemist lisatöödega, tulnuks nende teostamises eelnevalt kokku leppida ja sel juhul on võimalik ka lisatasu küsida.
Kui arve read jäävad selgusetuks ja on kahtlus, et read dubleerivad üksteist, soovitan selgitust küsida arve koostajalt.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist