Lõunal käimine töölepingus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 11
Liitunud: 16 Veebr 2011, 10:44

Lõunal käimine töölepingus

19 Sept 2011, 13:33

Tere!
Kui ma ei soovi oma töö ajast käia lõunal ( ei soovi ka einestada kohapeal) kuidas peaks töölepingusse selle punkti panema?
Kas näiteks: tööaja algus ja lõpp 8.00-16.00 lõunavaheaeg puudub.
Kas töölepingusse on lubatud ära fikseerida, et ma ei soovi lõunavaheaega?

Postitusi: 1237
Liitunud: 01 Veebr 2011, 14:28

Re: Lõunal käimine töölepingus

20 Sept 2011, 20:29

Töölepingu seaduse kohaselt ei ole tööpäevasisese vaheaja kasutamata jätmine võimalik. Kui pooled sõlmikski sellise kokkuleppe, oleks see algusest peale tühine TLS § 47 lg 2 kohaselt ning tööandja oleks kokkuleppele vaatamata kohustatud tööpäevasisese vaheja võimaldama ning töötaja õigustatud seda kasutama.

Seadus näeb ette iga 6-tunnise töötamise kohta vähemalt 30-minutilise vaheaja.


Vastas Meeli Miidla-Vanatalu

Vasta