Töötaja ja tööandja õigused

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 15 Juul 2021, 17:14

Töötaja ja tööandja õigused

15 Juul 2021, 18:18

Minu mure järgmine. Tootmisruumides on pakkimismasin pikemat aega katki ja siis tuuakse asendusmasin. Kui see töötab on mõne tunni möödudes terve ruum halli tossu täis. Arvatavasti kile põlemisest tekivad teatud aurud või ühendid. Minul on korduvalt enesetunne halvenenud (mürgistuse sümptomid) ja olen pidanud poole tööpäeva pealt lahkuma ja võtma haiguslehe. Teised töötajad ei ole nii tundlikud sellele, kellel on peavalu või kurk ja silmad kipitavad. Tööandja probleemi ei taha näha.
Millised oleks antud juhul tööandja ja töötaja kohustused või õigused?
Tänan vastuse eest.

Postitusi: 2230
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Töötaja ja tööandja õigused

16 Juul 2021, 20:49

Tere

Tööandjal on kohustus tagada ohutu töökeskkond. Piisav ventilatsioon on üheks ohutu töökeskkonna teguriks. Kui tööprotsessis eraldub töötaja tervist kahjustada võivaid ohtlikke aineid või tolmu, tuleb tööruum ja töötamiskohad varustada väljatõmbeventilatsiooniga. Igasugune sade või mustus, mis võib õhu saastamisega seada otsesesse ohtu töötajate tervise, tuleb viivitamatult kõrvaldada.
Kui Teie ettevõttes on töökeskkonnavolinik, soovitan pöörduda esmalt tema poole. Töökeskkonnavolinik on töötajate esindaja töötervishoiu ja tööohutuse küsimustes, kes aitab välja tuua ja tööandjale edastada probleeme töökeskkonnas. Töökeskkonnavoliniku olemasolu eeldatakse ettevõttes, kus töötab kümme või enam töötajat.
Kui töökeskkonna volinik puudub, tuleks pöörduda otse tööandja poole, soovitavalt kirjalikult. Kui eelkirjeldatud soovitused tulemust ei too, sate pöörduda tööinspektsiooni, kes on riiklikku järelvalvet teostavaks organiks töökeskkonda ja töösuhteid reguleerivate seaduste täitmise üle.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta