Tähtajalise töölepinguga töö jätkamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 13
Liitunud: 16 Veebr 2011, 10:44

Tähtajalise töölepinguga töö jätkamine

19 Mai 2021, 07:59

Tere,

Töötaja kellel oli tähtajaline tööleping 18.06.21 ja läks korralisele puhkusele 28.12.2021 ja seejärel 16.01.21 jäi sünnituslehele.
Sünnitusleht lõpeb 05.06.21, siis soovib ta jääda lapsehoolduspuhkusele mingis ajaks ja 08.august uuesti asuda tööle, kuna abikaasa jääb isapuhkusele.

Ja küsimus, et kuna vajame uut töötajat, ( see töötaja kes teda asendas, ei soovi jätka) kas peame võtma tööle selle, kes oli lapsehoolduspuhkusel, kuna tema tööleping ei saanud aastat täis? Ja kas peab kuulutama töötaja otsingu sel juhul ?

Ette tänades

Postitusi: 2103
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Tähtajalise töölepinguga töö jätkamine

19 Mai 2021, 19:41

Tere

Tähtajaline tööleping lõppeb tähtaja möödumisel. Töölepingu lõppemisest pooltel eraldi ette teatada ei ole vaja kui etteteatamises pole eraldi kokku lepitud. Tähtajaline tööleping võib lõppeda tähtaja saabumisega vaatamata sellele, et töötaja on rasedus- ja sünnituspuhkusel või lapsehoolduspuhkusel. Tähtajaliselt sõlmitud tööleping muutub tähtaja möödumisel tähtajatuks kui:
• töötaja jätkab töö tegemist ka pärast töölepingu tähtaja möödumist ning;
• tööandja ei avalda teistsugust soovi viie tööpäeva jooksul, arvates ajast, mil ta sai teada, et töötaja jätkab töö tegemist.
Seega saab tööandja valida kas lõpetab töölepingu tähtaja saabumisel ja leiab uue töötaja või muudetakse tähtajaline leping ümber uueks tähtajaliseks või juba tähtajatuks lepinguks.
Olukorras, kus tähtajaline leping läheb üle tähtajatuks, tuleks hilisemate arusaamatuste vältimiseks tähtajalise lepingu tähtajatuks muutumine kirjalikult fikseerida näiteks töölepingu lisana.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta