Pühade ajal töötamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 5
Liitunud: 12 Juun 2019, 15:12

Pühade ajal töötamine

19 Veebr 2021, 15:14

Tere

Töötamine toimub ettevõttes, kus on nii tunnitasuga kui ka kuupalgaga töötajad. Ülemuselt tuli info, et 24. veebruaril tahab enamus töölisi tööl olla ning neljapäev kui ka reede (palgata puhkus) on seejärel vaba päev. Minu käest pole arvamust küsitud. Kuna 24. veebruar on püha ning perega olime arvestanud väikese puhkusega ja varasemalt on lapsepäeva puhkuseavaldus juba tehtud ka 25. kui ka 26. veebruariks, siis on meie plaanid keeruliseks aetud. Ülemus on juba ühepoolselt arvestanud minu töötamisega 24. veebruaril ning jaganud selleks päevaks ka tööülesandeid. Kas järgnevad väited on tõesed?
1. Ülemus väidab, et 24. veebruaril töötamine on enamuse poolt heaks kiidetud, siis see reegel kehtib ka mulle.
2. Ülemus väidab, et 24. veebruaril töötamine on enamuse poolt VABATAHTLIKULT heaks kiidetud, siis topelttasu ei kehti ning reedene päev on seetõttu tasustamata puhkus.
3. Kas saan töötamisest 24. veebruaril keelduda, kuna tegemist on riikliku pühaga (töölepingus ei ole kokku lepitud teisiti) ning puhkuseavaldus 25. veebruar ja 26. veebruar on juba varasemalt heaks kiidetud?

Ette tänades

Postitusi: 2058
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Pühade ajal töötamine

25 Veebr 2021, 22:43

Tere

Tööaja korralduse kohta on seaduses sätestatud, et töötaja on kohustatud täitma tööülesandeid tööandja ettevõttes või käitises tavalisel ajal (tööaja korraldus), kui ei ole kokku lepitud teisiti. Tööandjal on TLS § 47 lõike 4 alusel õigus tööaja korraldust teatud juhtudel ühepoolselt muuta. Nimetatud õigus on tööandjal nii olukorras, kus ta on tööaja korralduse ühepoolselt määranud (näiteks on tööpäeva algus kehtestatud töökorralduse reeglitega) kui ka juhtumil, kus tööaja korraldus on tööandja ja töötaja vahel kokku lepitud. Ühepoolne tööaja korralduse muutmine peab tulenema ettevõtte vajadusest ja see peab mõistlikult arvestama mõlemapoolseid huve.
Üldreegel on, et kui tööaeg langeb riigipühale, maksab tööandja töö eest 2-kordset töötasu. Tööandja ja töötaja võivad siiski kokku leppida ööajal või riigipühal tehtava töö hüvitamise täiendava vaba aja andmisega selle rahas hüvitamise asemel. Kuna seadus võimaldab sellist erisust vaid kokkuleppel, peaks iga töötaja individuaalselt sellise kokkuleppega nõustuma.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta