Põhipuhkuse lisandumine rasedus- ja sünnituspuhkuse ajal

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 08 Juun 2020, 09:04

Põhipuhkuse lisandumine rasedus- ja sünnituspuhkuse ajal

08 Juun 2020, 09:09

Tere!
Mul on küsimus seoses rasedus- ja sünnituspuhkuse ning põhipuhkuse lisandumisega selle ajal. Lisaks soovin teada, kas tööandja peaks võimaldama mulle lapsehoolduspuhkuse katkestamisel puhkust ning kui pikalt peaksin ette teatama?

Lühidalt olukorrast. Töötan põhikoolis õpetajana. 2016. detsembris läksin rasedus- ja sünnituspuhkusele ning seejärel lapsehoolduspuhkusele. 2019. veebruaris katkestasin lapsehoolduspuhkuse, et minna järgmise lapsega rasedus- ja sünnituspuhkusele. Lapsehoolduspuhkus kestab kuni 2022. aasta märtsini. Praegu on plaanis vahetada abikaasa vanemahüvitise saajaks, mis tähendab, et peaksin kas tööle minema või puhkuse välja võtma. Soovin teha viimast. Enne rasedus- ja sünnituspuhkusele jäämist ma puhkust välja ei võtnud. Nüüd on küsimus, kas rasedus- ja sünnituspuhkuse ajal lisandub põhipuhkuse päevi ning kui palju see õpetaja puhul on? Saan aru, et rasedus- ja sünnituspuhkus on ajutine töövõimetus, mis Töölepingu seaduse § 68 (2) järgi peaks andma puhkusepäevi. Tööinspektsioonist sain telefoninõustamisel vastuseks, et puhkusepäevi selle eest ei lisandu. Kas see on tõesti nii? Teiseks on küsimus selles, kas tööandja on kohustatud mulle puhkust võimaldama ning kui pikalt tuleb tööandjat ette informeerida?

Tervitades
Kaisa Vaher

Postitusi: 1995
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Põhipuhkuse lisandumine rasedus- ja sünnituspuhkuse ajal

15 Juun 2020, 16:25

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Põhipuhkuse andmise õiguse aluseks oleva aja hulka arvatakse lisaks töötatud ajale ka ajutise töövõimetuse aeg; puhkuse aeg; aeg, mil töötajate esindaja esindab seaduses või kollektiivlepingus ettenähtud juhtudel töötajaid ning muu aeg, milles pooled on kokku leppinud. Lapsehoolduspuhkuse ja tasustamata puhkuse aja eest töötaja põhipuhkust ei teeni, kuid ülejäänud puhkuste aeg võetakse puhkuse arvestamisel arvesse, näiteks põhipuhkus, lapsepuhkus, õppepuhkus jne. Rasedus- ja sünnituspuhkus on TLS mõttes puhkus ja kuna seaduses on selgesõnaliselt välistatud vaid lapsehoolduspuhkuse ja tasustamata puhkuse ajaeest põhipuhkuse teenimise võimalus, on võimalik arvestada rasedus- ja sünnituspuhkusel oldud aja eest puhkusepäevi. Küll mitte puhkusetasu. On võimalik, et sealt TI vastupidine selgitus.
Puhkusepäevade arv tuleb arvestada proportsionaalselt rasedus ja sünnituspuhkuse kestvusega võttes aluseks haridustöötaja põhipuhkuse kestvus (35 kalendripäeva).
Soovitan Teil pöörduda tööandja raamatupidaja poole, kellel on kõik andmed tegelike asjaolude kohta, et koostöös välja selgitada Teile soodsaim toimimisviis.

Parimate soovidega
Tiina Mölder
jurist

Vasta