Tere!

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 16 Apr 2020, 07:20

Tere!

16 Apr 2020, 07:49

Mul on Teile selline küsimus.Olen käsunduslepinguga suures spa hotellis tööl juba 19.09.2016 aastast, nüüd peale corona viiruse puhangut pole tööandjal mulle enam tööd pakkuda. Kompensatsiooni nad ka ei maksa. Ma pöördusin töötukassase,
ja sealt õeldi, et kuna olen ametlikult hotellis veel lepinguga tööl, siis nemad mind ei aktsepteeri .Peaksin rahaliseks toetuseks uuesti tööandjaga rääkima, kuid see oli tulutu! Siis kui ma nüüd ise töölepingu üles ütlen tööandjale, kas sellisel juhul on mul töötukassast täitabi saada või toetust ,kuna olen ise töösuhte lõpetanud. Kas töötukassa sellisel juhul aitab mind???

Lp Aleksei!

Postitusi: 2062
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Tere!

23 Apr 2020, 20:59

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Esmalt tuleb selgitada, et kuna tegemist on käsunduslepingu alusel töötamisega, ei saa kohaldada töölepinguseaduse sätteid, tegemist on võlaõigusliku lepinguga ja Teie ei ole mitte töötaja vaid käsundisaaja ning Teil puudub töösuhe. Seetõttu ei ole ka tööandjal võimalik taotleda töötukassast Teile palgatoetust seoses eriolukorraga.
Siiski võib Teil olla õigus töötuskindlustushüvitisele, kui Teie võlaõiguslik leping on lõpetatud, olete töötuna arvele võetud ja Teil on töötuna arvele võtmisele eelnenud kolme aasta jooksul vähemalt 12 kuud töötuskindlustusstaaži, s.t. makstud on töötuskindlustusmakseid. Seaduse kohaselt on Teil õigus saada töötuskindlustushüvitist kui teie võlaõiguslik leping (nt töövõtuleping) lõppes, sõltumata selle lõppemise alustest.


Parimate soovidega
Tiina Mölder
jurist

Vasta