KAUG/KODUSTÖÖTAJA KULUDE KOMPENSEERIMINE

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

KAUG/KODUSTÖÖTAJA KULUDE KOMPENSEERIMINE

26 Aug 2011, 20:19

Olen otsinud aga pole leidnud vastust.
Alustades algusest : olen raamatupidajana töölepingulises suhtes kahe erineva tööandjaga juba aastaid aga ka paar aastat olen juba töötanud kodus. Arvasin arvestades tollaseid asjaolusid, et nii on lihtsam ja odavam aga täna enam ei ole odavam. Mu elektri- ja küttekulud on kasvanud ca kahekordseks.
Üks tööandjatest on täna nõus palga taastamise asemel MASUeelsele tasemele kompenseerima mulle osaliselt minu kodustöötamise kulusid.
Elan aga üürikorteris, mis tähendab seda, et ka neti- ja elektriarved tulevad omaniku nimele.
Kas juriidiliselt toimiks variant, et teen koopia oma üürilepingust ja igakuiselt ka neti,elektri ning küttearvetest ja koostan protsentuaalse sisuga kompenseerimise Lisa oma Töölepingule?
Kas selline Lisa või eraldi Leping vabastab Tööandja tasumast nende kulude kompenseerimiselt (nt. 30-40% kogusummast ja dokumentaalselt tõestatud) TM ja SM ja veel enam Erisoodustusega seonduvatest maksudest?
Kas üldse on Eestis mingi seadusandlus reguleerimaks kaug/kodustöötamist ja sellise töötaja töö tegemisega seotud kulude kompenseerimiseks?
Ette tänades:
S.

Re: KAUG/KODUSTÖÖTAJA KULUDE KOMPENSEERIMINE

30 Aug 2011, 17:08

Eriseadust selliseks töötamiseks ei ole ja sellist töösuhet reguleerib töölepinguseadus. Töötaja võib nõuda tööülesannete täitmisel kantud kulude hüvitamist. Kokkulepe kulude hüvitamise kohta töötasu arvel on tühine. Erisoodustuse eest tuleb tasuda täiendavalt makse ka siis, kui kaetakse töötajate eluaseme- ja transpordikulusid, antakse neile väga soodsalt laenu, antakse tasuta või turuhinnast odavamalt üle väärtpabereid või tasute koolituskulusid. Eluaseme kulude kompenseerimine on erisoodustus. Teatud võimalus on sõlmida tööandjaga rendileping eluasemest teatud osa rendile andmiseks.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta