Töölepingu erakorraline ülesütlemine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 26 Mär 2020, 10:17

Töölepingu erakorraline ülesütlemine

26 Mär 2020, 10:39

Tere

Inimene sai ülemuse poolt telefoni kõne, et tööleping on tänasest lõpetatud. Paar tundi hiljem on tulnud vastava infoga ka dokument.
Põhjuseks oli märgitud §88 lg 1 p5.
Ei uurimist ega vestlust töötajaga läbi viidud ei ole, tõendeid esitatud ka ei ole.

Kui seletada lühidalt, siis tööle asumisel sai inimene oma otsese kohaliku juhi käest tööks vajalikud vahendid, juhised ja seal hulgas ka asutuse teenuste hinnakiri, mida ta pidi uutele klientidele edastama.
Nüüd selgus, et see hinnakiri oli võltsitud. Selle tõttu otsustas juhtkond kõiki töötajäid päeva pealt töölt vabastada (ilma 15 päeva ette teatamiseta)
Töötajad ei olnud teadlikud, et hinnakiri on võltsitud. Nemad töötasid sellega alates mai 2019 . Täitsid oma tööülesanded vastavalt töölepingule ja oma otsuse juhi korraldustele. Selle aja jooksul ei olnud põhjust kahtlustada, et tegu võib olla võltsitud dokumendiga.

Inimene viibis puhkusel, kui sai teate.

Pöördusime Tööinspektisooni, kuid meie avaldust menetlusse ei võetud, kuna tööandja on registreeritud Poola Vabariigis ja ei ole tegu Eestis tegutseva filiaaliga. (töökohaks oli Tallinn)
Mida peab sellises olukorras ette võtma?

Lugupidamisega,
Y.

Postitusi: 2103
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Töölepingu erakorraline ülesütlemine

31 Mär 2020, 16:55

Tere

Kuna olete oma küsimuses viitanud Eesti Töölepingu seadusele, saab järeldada, et lepingule kohaldatakse Eesti õigust. Töövaidlusi saab lahendada ka kohus, seejuures on töötajal võimalik valida, kas ta esitab tööandja vastu hagi viimase alalises asukohas või paigas, kus töötaja tavaliselt töötab
(või kui sellist kohta ei ole, siis paigas, kus asub või asus töötaja tööle võtnud ettevõte). Seega on võimalik hagiavaldus esitada Harju Maakohtu Tallinna kohtumajale.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta