Eriolukorras välismaal tööl käimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Eriolukorras välismaal tööl käimine

18 Mär 2020, 11:40

Tere,

Seoses koroona viiruse levikuga ei ole minu tööandja seadnud piiranguid tööl käimisele Eestist Rootsi, kuigi töö puudutab ehitusvaldkonda ja kokkupuuted erinevate inimestega on iga päevased. Iga päev lisandub uudiseid, kus riigid sulgevad oma piire ja mul on tõsine mure, et kas pääsengi mingil hetkel kodumaale ja loodan, et ma kuskilt viirust endale ei saa. Tööandja arust ei ole asi nii hull. Minu küsimus on - Kas ma pean nõustuma tööandja avaldusega ja tööl edasi käima või ei pea nõustuma?

Re: Eriolukorras välismaal tööl käimine

25 Mär 2020, 14:30

Tere

Praegusel hetkel kaasneb reisimisega kõrgendatud oht viirusega kokku puutuda. Kui välislähetus on töötajate jaoks sagedane tegevus, siis peaks tööandja korraldama välislähetuste puhuks uue töökeskkonna riskianalüüsi ja vastavalt riskianalüüsile kavandama meetmed riskide vältimiseks ja/või vähendamiseks, kavandama ja rakendama meetmeid töötajate terviseriskide vältimiseks või vähendamiseks ning töötajal on õigus keelduda lähetusse sõitmisest, kui see on ohtlik tema tervisele. Lähetusse saatmisel soovitame läbi rääkida, millised (täiendavad) ohutusmeetmed on tööandja töötaja tervise kaitsmiseks kasutusele võtnud.
Olukord on keeruline nii töötajatele kui tööandjatele, seetõttu tuleks püüda kõiki olukordi lahendada läbirääkimiste teel üksteise mõistmise ja parima kompromissi saavutamise eesmärgil.
Praegu otsest keeldu välismaale minna kehtestatud ei ole, aga olukord muutub iga päevaga. Tööinspektsiooni soovitusi seoses viiruse levikuga saab lugeda veebilehel https://www.ti.ee/est/koik-uudised/uudi ... d563b8a729

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta